Youtube Kids Türkiye’de

Yazar: Sare Medya | Tarih: 11-05-2021 11:36:39 | Kategori: Sosyal Medya

2015’ te ABD’de yayına alınan Youtube Kids, 23 Nisan’da yapılan digital bir lansman eşliğinde Türkiye’deki çocuklar ve ebeveynlerle buluştu.

Youtube Kids Nedir?

Youtube Kids ile çocuklar kendilerine özel içeriklere erişebilecek ve ebeveynleri tarafından kolayca kontrol edilebilecek şekilde  tasarlandı. Akıllı TV, tablet ve telefonlarda kullanılan uygulama 3-13 yaş arası çocuklara güvenli bir ortam sunuyor. Youtube Kids’te şovlar, müzik, öğrenim, keşfet olmak üzere 4 ana içerik türü bulunuyor. Platformda yabancı içeriklerin yanı sıra Kukuli ve TRT Çocuk Youtube kanallarındaki içerikler yer alıyor. 106 ülkede ve 40 dilde kullanıma açık bulunuyor.

Uygulama ebeveynlerin çocuklarını daha iyi gözlemleyebilmesini sağlayan ebeveyn kontrolü, kişiselleştirilmiş profiller ile anne babaların her bir çocuk için ayrı izleme tercihleri ve tavsiyeleri oluşturulmasını sağlıyor. Platformda yalızca onaylı içerik modu seçildiğinde çocuklar sadece ebeveynlerin seçtiği kanallar ve içerikleri görüntüleyebiliyor. Ebeveynler arama fonksiyonunu kapatabiliyor ve bu sayede çocuklar sadece kanallardaki videoları izleyebiliyor. Programda bulunan dahili zamanlayıcı ile çocukların ekran sürelerini belirlenebiliyor.


Etiketler: youtube, Sosyal Medya, youtube kıds,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım