Instagram Reels’a Kişi Etiketleme Özelliği Geliyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 23-12-2020 18:50:29 | Kategori: Sosyal Medya

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, son dönemlerde trend haline gelen Reels videoları için yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Instagram’ın bu özelliği sayesinde artık kullanıcılar, Reels videolarına arkadaşlarını etiketleyebilecekler.

Bir uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan görsele göre Instagram kullanıcıları, çektikleri Reels videolarında yer alanları veya videolarını görmesini istedikleri kişileri etiketleyebilecekler. Böylece Instagram hesabında Reels videosu çeken kullanıcılar, bu videoyu profilindeki Reels sekmesine ek olarak akış kısmında da paylaşabilecekler. Bununla birlikte akışta paylaş seçeneğinin alt kısmında, kişi etiketleme seçeneği de bulunuyor.

Kullanıcılarına her geçen gün yeni özellikler sunan Instagram’ın Reels videoları için test aşamasında bulunan kişi etiketleme özelliğini ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında henüz bir açıklama gelmese de IOS ve Android için yakın zamanda bu özelliğin yayınlanması bekleniyor.

Ünlü sosyal medya danışmanı Matt Navarra’ya göre Instagram, rakibi olan TikTok ile yarışabilmek amacıyla yeni özelliklerle platformu güncellemeye devam ediyor ve kullanıcıların gelecek olan yeni özellikler konusunda heyecanlı olduğunu belirtiyor.


Etiketler: instagram, reels,

- YORUM YAPIN -

- YORUMLAR -

Hilal kılıç

Yorum Tarihi: 2021-02-15 22:53:38

Reals etiketi nasıl yapılırSizi Arayalım