WhatsApp Dava Açmaya Hazırlanıyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 14-06-2019 13:21:54 | Kategori: Sosyal Medya

Son yılların en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, genelde yenilik ve değişimlere dair haberlerle gündeme geliyordu. Rakiplerinin önüne geçtiği yeniliklerini kullanıcılara aktif bir şekilde ileten WhatsApp bu kez yasal haklarını koruyacağına dair bir haberle gündemde. Dünya üzerinde 1.5 milyara yakın kullanıcıya sahip olan WhatsApp, kullanıcılara dönük yasal işlemlere başlayabilecek. Yani sözün özü, WhatsApp dava açmaya hazırlanıyor!

Dava detaylarına geçmeden önce dilerseniz WhatsApp'ın en az bilinen üç özelliğini inceleyelim.

Emoji Taraması

Bu özellik sayesinde "Auto Correct"i açık olan kullanıcılar, kelime aratarak binlerce emoji arasından doğru emojiyi bulabiliyor.

Veri İndirme

WhatsApp, kotasını dert edinen kullanıcıları da düşünüyor. Uygulamanın Ayarlar bölümünde yer alan "Veri Kullanımı" hanesine tıklayarak "Medyanın otomatik indirilmesi" ayarlarını değiştirerek WiFi kullanmadığınız takdirde verilerin otomatik indirilmesini iptal edebilirsiniz.

Aradığını Bul

Önemli bir mesajı yıldızla işaretleyerek favorilerinize kaydetmeniz hâlinde hem mesajlaştığınız kişinin bundan haberi olmayacak hem de siz yüzlerce mesaj arasında o mesajı tek tuşla bulabilirsiniz!

WhatsApp Dava Açmaya Hazırlanıyor!

Peki WhatsApp yasal haklarını hangi çerçevede değerlendiriyor? Firmanın yaptığı açıklama doğrultusunda otomatik mesaj atılması ve diğer kullanıcıların rahatsız edilmesi gibi durumlar saptanırsa; sorumlu kişiler WhatsApp tarafından yasal yaptırımlara maruz kalabilecek.


Etiketler: ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım