WhatsApp'a Mesaj Sınırı Geliyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 25-01-2019 16:31:17 | Kategori: Sosyal Medya

Aylık aktif 2 milyara varan kullanıcı sayısına sahip olan WhatsApp, yalan haberlerin yayılmasının önüne geçmek için yeni bir uygulama geliştirdi. WhatsApp'ın politikalarından sorumlu başkan yardımcısı Victoria Grand tarafından duyurulan bu yeni uygulamaya göre kullanıcıların bir sohbeti iletme haklarına sınırlama getiriliyor.

Günümüzde bir mesajın aynı anda iletilebildiği kişi ve grup sayısı 20 ve gruba dahil edilebilecek kişi sayısı ise 256. Yeni sınırlamalar çerçevesinde ise, bir mesaj en fazla 1280 kişiye ulaştırılabilecek. Sınırlama öncesinde 5120 olan bu rakamda düşürülmeye gidilmesinin sebebi, Hindistan'da yalan haberlerin çok ciddi sıkıntılara yol açmasıydı.

Altı ay boyunca deneme yapılan Hindistan'da elde edilen veriler ölçüsünde artık global çapta bir sınırlamaya gidilecek ve tüm kullanıcıların sohbetleri iletme hakları azaltılacak. Ancak, gruplarda iletiyi gören kullanıcıların da beşer kez bu iletiyi paylaşmalarına engel olacak bir durum gözükmüyor. Neticede, artık sadece beş gruba ve beşer kişiye sohbet iletilebilecek.

Bu güncelleme sonrasında WhatsApp'ın yalan haberlerin önüne geçip geçmeyeceği şimdiden merak konusu oldu.


Etiketler: whatsapp, WhatsApp Yeni Özellik,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım