Tweet Düzenleme Özelliği Geliyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 12-02-2019 16:48:15 | Kategori: Sosyal Medya

Mini blog mantığı ile ilerleyen sosyal medya platformu Twitter, yıllardır kullanıcılarının beklediği bir değişikliği hayata geçirmeye hazırlanıyor. Şirket adına CEO'su Jack Dorsey'in yaptığı açıklamalar doğrultusunda Tweet düzenleme özelliği geliyor!

Dorsey, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Twitter'da kalp şeklinde yer alan ve kullanıcıların sosyal medya bağımlılığını tetiklediği iddia edilen "like" butonunu kaldırmayı planladıklarını belirtmişti. Ancak tecrübeli CEO'nun yaptığı açıklamalar sadece bununla sınırlı kalmadı. Kullanıcılarının Tweet düzenleme yönündeki taleplerini bildiklerini söyleyen Dorsey, ilerleyen dönemde çeşitli kıstaslara bağlı kalmak şartıyla böyle bir yenilik getirebileceklerine değindi.

Twitter'ı fikirlerin çatıştığı bir platform olarak muhafaza etmek istediklerini ifade eden Dorsey, böyle bir düzenlemenin siteyi "anlık" paylaşım platformu olmaktan çıkaracağına dönük duyduğu endişeleri belirtmekten geri durmadı. Bu yüzden, Tweet'lere getirilmesi planlanan düzenleme özelliğinin 5 ilâ 30 saniyeyle kısıtlı kalacak bir çerçevede işlem görmesi bekleniyor.

Twitter Nasıl Ortaya Çıktı?

2006 yılında, pod yayıncılık üzerine hizmet veren Odeo şirketindeki bir toplantıda fikir olarak ortaya çıkan Twitter'ın kuruluş amacı, şirket çalışanları arasındaki haberleşmeye dönüktü. İlk prototipi bu amaçla kullanılan Twitter, 2006'nın ortalarında dışarı açıldı, 2007'de South by Southwest Festivali'nde festivaldekilerin gönderdiği tweet'lerin dev ekrana yansıtılmasıyla dünyadaki yaygınlığını artırdı.


Etiketler: twitter,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım