TikTok’un Anlatacak ‘’Hikayesi’’ Var

Yazar: Sare Medya | Tarih: 11-08-2021 15:29:44 | Kategori: Sosyal Medya

 

Ünlü sosyal medya danışmanı Matt Navada’nın Twitter hesabı üzerinden yayınladığı bir videoyla TikTok Stories görücüye çıktı. Takipçi etkileşimin en yoğun olduğu özelliklerden biri de kesinlikle hikayeler. Whatsapp, facebook, twitter, Instagram gibi platformlar bunun farkında olduğu için bu trendi yakaladı. Paylaşımları üzerinden para kazanan sosyal medya fenomenleri için TikTok daha yeni bir model çıkartmış olacak.

Yeni nesil platformların fenomenlere sağladığı gelirin büyük bir kısmı da hikaye paylaşımlarında yaptıkları sponsorlu içeriklerden geliyor. Kullancısı sayısı 2milyardan fazla indirme sayısı olan TikTok’un bu özelliği daha yeni ekliyor olması da bir nebze şaşırtıcı.


Artık TikTok “Story” tipi özelliklerin kullanıcı etkileşimini arttırdığının farkında.
Özellik şu an test aşamasında olsa da çıkışına kesin gözle bakılıyor. Hikaye tipi paylaşımlar artık herhangi bir sosyal mecranın olmazsa olmazı haline gelmiş durumda.
Stories, ana menü ekranının sol tarafından çekilen bir panelde bulunacak. TikTok’un halihazırdaki yapay zekasına sahip kamerası da kullanımda olacak. Takip ettiğiniz kişilerin hikayeleri sol taraftaki panelde bulunacak.


Etiketler: , , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım