Sosyal Medyada Ne Konuşuluyor? - II

Yazar: Sare Medya | Tarih: 23-07-2018 09:24:50 | Kategori: Sosyal Medya

sm2

Sosyal medyada geride bıraktığımız haftada nelerin konuşulduğunu derliyoruz. Sare Medya, gündemi sizin için takip ederek; sosyal medyanın tüm platformlarındaki haberler ile haftaya başlamanızı sağlıyor. Bizi sosyal medyada [facebook / twitter / instagram] takibe alarak tüm içeriklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Bakalım geçtiğimiz hafta, sosyal medya gündeminde neler yaşanmış?

Pek Çok Twitter Hesabının Takipçi Sayısı Azaldı

Bazı dönemler şüpheli olan veya sahte olduğu kesinleşen hesapları silerek platformu daha güvenilir hâle getirmek isteyen Twitter; tekrar temizliğe başladı. Yaşanan temizlik sonrası pek çok yüksek takipçili hesapta ciddi düşüş gözlendi.

WhatsApp, Mesaj Etiketleme Özelliği Getirdi

WhatsApp, yeni sürümü ile kullanıcılara artık iletilen mesajların kimden geldiğini görme özelliğini getirdi. Böylece yönlendirilen mesajların doğruluğu teyit edilebilecek. 

Facebook Reklamları Artırılmış Gerçeklik ile Tanıştı

Gelir kaynaklarının en büyüğü reklamlar olan Facebook, yeni bir reklam modeli üzerinde çalışıyor. Messenger reklamlarında bir süredir kullanılan "artırılmış gerçeklik" özelliği, haber akışı reklam modülüne de eklendi. 
 
 YouTube'dan Kopya İçeriklere "Copyright Match" Damgası

En prestijli video izleme platformu olarak gösterilen YouTube, piyasadaki hacmine rağmen reklamverenler tarafından taleplerinin karşılanmaması, sakıncalı görülen içeriklere sahip videolar ve videoların kopyalanıp paylaşılması gibi hayli önemli problemlerle boğuşuyor. Platformun son olarak yürürlüğe soktuğu, 100.000'in üzerinde takipçiye sahip hesaplar için başlatılacak olan "Copyright Match" vurgusu ile içeriklerin kopyalanması engellenmesi bekleniyor.

Snapchat'ten Yeni Özellik Geliyor

 Henüz resmî bir açıklama gelmese de, Snapchat görsel aramaya dönük yeni özelliği için çalışıyor. Yeni özellik ile Snapchat kamerasının kullanımıyla bir obje, şarkı veya barkod tanımlanarak aratılabilecek. 


Etiketler: sosyal platform, sosyal medya yönetimi,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım