Microsoft, Apple'ı Geride Bıraktı!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 29-11-2018 10:31:53 | Kategori: Sosyal Medya

Geçmiş olduğumuz yıllarda piyasa değeri 1 trilyon dolar değerini geride bırakmış olan Apple şirketi yapmış olduğu bu başarılarının devamını getirmedi ve zirvedeki yerini Microsoft’a kaptırdı.

Bu sürece göz atacak olursak Apple'ın iPhone XS ve iPhone XR modellerini kullanıcıların beklemediği bir fiyat politikası ile dünyaya sunmasının başrol oynadığını görüyoruz. Fiyat politikası nedeniyle iPhone XS ve iPhone XR modellerinden beklediği satış performansını gerçekleştiremeyen Apple üretimlerini yavaşlatma kararı aldı.

Donanım Haber'in yaptığı habere göre ise, Apple'ın 231 dolara erişen hisse senetleri 172 doları görerek geriledi ve bu gerileme 1 Trilyon Dolar olarak ifade edilen şirket değerini 746 Milyar Dolar seviyesine çekti. 

Öte yandan, yazılım devleri arasında olan Microsoft ise son yıllarda yaptığı girişimlerin başarıya ulaşması sonucu 753 Milyar Dolar bütçeye erişti. Haliyle, Apple'ın 746 Milyar Dolarlık bütçesini, 7 milyar dolar ile geçen Microsoft'un ilerleyen zamanlarda 1 Trilyon Dolar'a varan bir paydaya ulaşabileceği ifade ediliyor.


Etiketler: microsoft, apple,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım