Lionel Messi Instagram Beğeni Rekorunu Kırdı!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 22-12-2022 09:30:43 | Kategori: Sosyal Medya

Lionel Messi Instagram Beğeni Rekorunu Kırdı!

Lionel Messi’nin Arjantin’in Dünya Kupası zaferini kutladığı fotoğrafı ve mesajı son zamanların popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da tüm zamanların beğeni rekorunu kırdı. Eski rekor ise bir yumurta fotoğrafına aitti. Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası finalinde Arjantin ve Fransa karşı karşıya geldi. Karşılaşma sonucunda 2022 Dünya Kupası’nın sahibi Arjantin oldu. Arjantin’e 36 yıl sonra yeniden Dünya Kupası zaferini yaşatan takımın kaptanı Lionel Messi’nin zafer fotoğrafı paylaşımını 60 milyondan fazla kişi beğendi. 2022 Dünya Kupası finalinde Arjantin ve Fransa arasında nefes kesen bir final maçı oynandı. 90 dakika sonucunun 3-3 bittiği maçta iki uzatma devresinde de gol sesi çıkmayınca Dünya Kupası şampiyonunu penaltı atışları belirledi.

Nefes kesen finalde Fransa’yı 4-2’lik penaltı sonucuyla mağlup eden Arjantin 2022 Dünya Kupası’nın sahibi oldu. Dünya Kupası zaferini Instagram’dan bir paylaşım yaparak kutlayan Lionel Messi yeni bir rekorun da sahibi oldu ve sosyal medyayı salladı. Ünlü futbolcu Lionel Messi paylaşımının altına ‘’O kadar çok hayal ettim ki, o kadar çok istedim ki hala inanamıyorum.’’ dedi. Lionel Messi paylaşımında ailesine, takım arkadaşlarına ve Arjantin’e inanan herkese de teşekkür etti. Arjantin taraftarları, sevenleri ve takipçileri tarafından beğeni yağmuruna tutulan bu paylaşım, güncel olarak Instagram beğeni rekorunu kırdı. Daha önceki rekor ise 55 milyonluk beğeniye sahip olan @world-record-egg kullanıcı isimli hesaba ait bir yumurta fotoğrafıydı. Lionel Messi bu rekoru kırarak yeni rekorun sahibi oldu. Dünya Kupası finalindan sonra Guinness Dünya Rekorlar Kitabı, bu zaferle birlikte kırılan bir dizi rekoru yayımladı.

Lionel Messi, Alman futbolcu Lothar Matthaus'a ait olan, en fazla Dünya Kupası maçı oynama rekorunu 26 maçla kırdı. Lionel Messi, Dünya Kupası’nda 26 maça çıkarak en fazla sahaya çıkan futbolcu olmayı başardı. Ünlü futbolcu, 2314 dakika sahada kalarak bir rekorun daha sahibi oldu. Paolo Mardini’nin sahip olduğu 2217 dakikalık rekorunu geride bıraktı. Lionel Messi 2022 Dünya Kupası’nda 6 kez gol sevinci yaşadı. Gol krallığı konusunda Fransa milli takım futbolcusu Kylian Mbappe ile yarışan Lionel Messi turnuvanın en iyi futbolcusu seçildi. Lionel Messi ayrıca Dünya Kupası'nda 11 kez Maçın Oyuncusu seçildi. 19 kez takım kaptanı olarak maça çıktı. 5 ayrı Dünya Kupası'nda asist yaparak, bu alanlarda da rekorların sahibi oldu. Rekor üstüne rekor kıran Lionel Messi’nin Instagram’da güncel takipçisi 44 milyon artarak 406 Milyona ulaştı. Instagram’daki bir önceki takipçi rekorunu ise yarım milyar takipçiyi geride bırakan Cristiano Ronaldo kırmıştı.

Dünya Kupası 4 yılda bir düzenlenir.
Son 25 yılın Dünya Kupası Şampiyonları;

1998 – Fransa
2002 – Brezilya
2006 – İtalya
2010 – İspanya
2014 – Almanya
2018 – Fransa
2022 – Arjantin


Etiketler:

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım