Instagram Uygulama İçi Alışveriş Özelliğini Geliştiriyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 16-10-2020 11:27:06 | Kategori: Sosyal Medya

Geçtiğimiz günlerde Instagram, alışveriş özelliğinin hem global hem de yerel ölçekli kullanım alanlarına yeni adımlar atıldığını duyurdu.

Yapılan yeni açıklamaya göre, öncesinde sınırlı sayıda işletmenin erişebildiği bu özelliğin büyük markalardan e-ticarete atılan küçük işletme sahiplerine, içerik üreticilerinden yayıncılara, Türkiye’de uygun koşullar sağlayan tüm işletmelerin kullanımına açılıyor.

Facebook Shops kullanıcıların erişimine açılıyor

Türkiye’de bulunan işletmeler, geçtiğimiz günlerde kullanıma açılan ve hem Facebook hem Instagram’a uyumlu olan mağaza deneyimi sunan Facebook Shop’a erişebilecek. İşletme sahipleri, kullanıcıların Facebook’un uygulamaları üzerinden ilgilendikleri ürünleri keşfedebilecekleri ve satın alabilecekleri, düzenlenebilir bir online mağaza oluşturabilecekler.

Reels ve IGTV’ye shopping özelliği geliyor

Shopping özelliğine dair paylaşılan diğer bir yenilik ise IGTV ve Reels içerik üreticilerine. Instagram, yakın zamanda alışveriş özelliğinin IGTV’de de kullanıma açılacağını duyurdu. Kullanıcılar, IGTV’de video izledikleri esnada birkaç tıklama ile herhangi bir ürünü seçip, işletmenin internet sitesi üzerinden alışverişlerini yapabilecekler. Önümüzdeki günlerde, shopping özelliğinini kullanan IGTV videoları, Instagram Shop ile üzerinden de keşfedilebilecek.Yakın zamanda da Reels üzerinden alışveriş özelliğinin testlerine başlanacağı duyuruldu.


Etiketler: , , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım