Günde 8 Saatimizi İnternette Geçiriyoruz!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 23-09-2021 13:21:57 | Kategori: Sosyal Medya

Sare Medya Ajans Başkanı Mehmet Durgut, We Are Social ve Hooutsite kuruluşlarının Türkiye’de internet ve sosyal medya kullanımına dair raporunu yorumladı.

Rapora dair değerlendirmelerde bulunan Mehmet Durgut; ‘’Yaklaşık 84.7 milyonluk nüfusumuzun %77.7’si (65.8 milyon) internet erişimine sahipken %70.8’i (60 milyon) aktif bir şekilde sosyal medya kullanmakta. Son bir yılda ülkemizde sosyal medya kullanmaya başlayan kişi sayısı 6 milyon artmış.’’ dedi.

Türkiye’de internette geçirilen süre konusuna da değinen Mehmet Durgut; ‘’internette geçirilen ortalama süre geçen yıl yayınlanan raporda 7 saat 29 dakika iken bu yıl 7 saat 57 dakikaya yükselmiş durumda. Bu yükselişte elbette pandemi sürecinin etkisi yadsınamaz. Bir günde ortalama 8 saatimizi, yani günün üçte birini internette geçiriyor olmamız da çok önemli bir istatistik. Ayrıca bu sürenin yaklaşık 3 saatini sosyal medya hesaplarında geçirdiğimizi de söylemeliyiz.’’

En Çok Kullanılan Sosyal Ağ: Youtube

Rapora istinaden sosyal medya mecralarının da kullanımlarını yorumlayan Durgut; ‘’Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformları listesinde ilk 5 sıra değişmemiş olsa da bir önceki yıla önemli artışlar mevcut. Birinci sırada bulunan YouTube %90’dan %94,5’e, Instagram 83’ten %89.5’e, Whatsapp %81’den %87.5’e, Facebook %76’dan %79’a, Twitter %61’den %72.5’e yükselmiş durumda. Bu istatistikler bize tek bir gerçeği anlatıyor ki; markalar artık dijitale doğru strateji ile daha fazla önem vermeli. Ekibimizle birlikte bu istatistikleri oldukça önemseyerek, markalarımız için doğru stratejiyi belirlemeye çalışıyoruz.’’ dedi.

Sare Medya Kimdir?

2017 yılında başlayan yolculuğuna gelişen hedefleri ve 30 kişilik kadrosu ışığında Florya'da devam eden Sare Medya; dijital reklamcılık, sosyal medya, yazılım, kreatif çözümler başta olmak üzere 200’e yakın projeye imza attı.

Google Partners Warm Up Birincilik Ödülü, Google Partners PitchLife Birincilik Ödülü, Google Partners Game on Dream Birincilik Ödülü sahibi olan Sare Medya dijital sektörde SEO, itibar temizliği, web sitesi hizmetlerinin yanı sıra kurumsal kimlik ve outdoor reklam tasarımları başta olmak üzere bir markanın temsil anlamında ihtiyacı olan tüm alanlarda çözümler sunmaktadır.


Etiketler: , , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım