Google News'te Yeni Bir Dönem Başlıyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 16-09-2019 16:29:14 | Kategori: Sosyal Medya

Financial Times, dünya çapında en yaygın kullanıcıya sahip arama motoru Google için yeni bir haber paylaştı. Bu habere göre üzerinde emek harcandığı çok belli olan orijinal metinler yakın bir dönemde Google News'te hak ettikleri değeri kazanacaklar!

Google News Başkanı Richard Gingras'ın ifadelerine göre Google artık araştırmacı gazeteciliğe daha çok destek olmak ve dolayısıyla insanların yetkin haberciliğe erişimini kolaylaştırmak istiyor. Bunun yolu da orijinal haber içeriklerinin tespit edilmesi ve arama sonuçlarında hem üst sıralara çıkaracak hem de görüntülenme süresini daha uzun süreye çekmeye çalışacak.

Google'ın kullanıcılardan elde ettiği veriler sayesinde günde milyonu aşkın web sitesini kullanıcıların ilgisine dönük bir sıralama ile sergilediği bilinen bir gerçek. Reklamcılık sektöründe de önem taşıyan bu özellikleri nedeniyle gazetecilik kapsamında rakiplerinden Facebook gibi yalan haber ve özgün olmayan içerikleri ön plana çıkarmayı engelleyemediği için eleştiriliyordu.

Google News'te başlayacak olan bu yeni dönemin diğer mecralarda da doğru ve özgün içeriklerin artışıyla sürdürülmesi en büyük umudumuz!


Etiketler: google, google news,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım