Facebook, Whatsapp'ın Yeni Özelliğini Duyurdu

Yazar: Sare Medya | Tarih: 07-07-2021 14:27:32 | Kategori: Sosyal Medya

Facebook, diğer e- ticaret gelişmeleri arasında, Whatsapp’a alışveriş seçeneğini ekleyeceğini duyurdu.

Artık Facebook ve Instagram uygulamalarında alışveriş yapmak daha kolay hale geldi. İki uygulamada da yer alan alışveriş sekmesinin yanısıra Whatsapp’a da bu özelliğin getirileceği duyuruldu.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook, Instagram ve Whatsapp uygulamalarını hedef alan 3 yeni e- ticaret güncellemesini açıkladı. Güncellemeler, Whatsapp’a ve Facebook’un Marketplace kısmına Instagram’daki ‘Alışveriş’ özelliğini, Alışveriş Reklamlarını ve Instagram’da Görsel Arama özelliğini kapsıyor.

 

Zuckerberg, bu konuyla ilgili Facebook’ta “Her ay 1 milyardan fazla kişi Marketplace'i kullanıyor, bu nedenle işletmelerin Mağazalarını Marketplace'e getirerek daha fazla kişiye ulaşmasını kolaylaştırıyoruz.” paylaşımında bulundu.

Whatsapp güncellemesine ilişkin, artık, müşteriler Whatsapp’ta bir mağazayı görüntülediğinde, bir şey satın almadan önce işletmeyle sohbet etme seçeneğine sahip olabilecek.

Alışveriş Reklamları

Facebook, bir diğer özellik olan Alışveriş Reklamları ile kullanıcıların bireysel alışveriş alışkanlıklarına dayalı olarak daha kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlıyor. Zuckerberg, bu özellikle ilgili "Bir işletmenin, alışveriş davranışınıza dayalı olarak alışveriş yapma olasılığının en yüksek olduğu yere müşteri gönderme becerisini başlatıyoruz" dedi.

Instagram Görsel Arama

Instagram'da, önümüzdeki aylarda test için AI tabanlı bir Görsel Arama özelliği kullanıma sunulacak. Bu yapay zekayı kullanarak, insanlar benzer öğeleri bulmak için kendi fotoğraflarını -Instagram'da paylaşmadıkları fotoğrafları bile- yükleyebilecekler.

Şu andan itibaren, AR Dinamik Reklamları Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılabilir olacak. Huda Beauty ve Laura Mercier gibi şirketler, müşterilerin, satın alma işlemi yapmadan önce ruj tonlarını AR ile test etmelerini sağlamak için bu reklamları kullanacak.


Etiketler: facebook, WhatsApp Yeni Özellik, e-ticaret,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım