Web Sitesi Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar: Sare Medya | Tarih: 01-10-2018 09:59:32 | Kategori: Genel

Web sitesi tasarımında dikkat edilmesi gerekenler, bireysel çabalarla gerçekleştirilebilecek ancak profesyonel destek alınarak yapıldığında hedefi tam 12'den vurmanızı sağlayacak detaylar içerir. Biz, Sare Medya olarak Web Tasarımı hizmetimizde bu detaylara ve dahasına önem vererek, ihtiyacınıza dönük tasarımlar ortaya koyuyoruz. 

Sizinle de, birkaç ipucunu paylaşmak istedik. 

Renk Kullanımı

Bir tasarımın kalitesi, seçilen renklerin uyumunda gizlidir. Renklerin doğru kullanılması, hem tasarımcının kalitesini ortaya koyar hem de hayli şık tasarımların oluşmasını sağlar. Renk seçiminde birbiriyle uyumlu, göz yormayan, okuması kolay yazı renklerinin seçilmesi; çok fazla renk kullanılmaması gerekmektedir.

Özgün Tasarım

Web sitesi tasarımı, hazır temalardan ziyade standartların ötesinde, özgün web sitesi tasarımları ile farkını gösterir. İyi bir tasarımcı için, hazır tema kullanmak değil; tamamen özgün tasarımlar ortaya koyması bir göstergedir.

Doğru Taslak

Yola çıkmadan önce, taslak doğru bir şekilde belirlenmelidir. Başlangıçta, "Devamı sonra gelir" düşüncesiyle yola çıkılması bir aşamadan sonra işleri zora sokar. Eğer müşteri ile görüşüp, kafanızda doğru tasları belirlemiş ve tasarıma başlarken bu taslaktan harekete geçmişseniz ortaya çıkacak olan web sitesi tasarımı hem sağlam temellendirilmiş hem de zaman kaybettirmeyen bir nitelikte olacaktır.

Web Tarayıcıları Uyumluluğu

Web sitesi tasarımı, bütün internet tarayıcılarına uyumlu olmalı. Hepsinde aynı görünüme sahip olduğunu ve özelliklerin doğru kullanılabildiğinden emin olun.

Kurumsal Çizgi

İyi bir web sitesi tasarımının en belirgin özelliği, ait olduğu firmanın kurumsal çizgilerini yansıtması ve arama motorlarında optimize olmasıdır. Sanal dünyaya uygun kurumsal çizgiler müşteri ile belirlenerek, bunun yansıtılması sağlanmalıdır.


Etiketler: web tasarımı, web ajansı, web sitesi,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım