Online itibar temizliğinin önemi!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 29-06-2018 18:17:59 | Kategori: Genel

İnternetin ve dijital çağın başlamasıyla basın mecraları yazılı basının yanı sıra haberlerini internetten de duyurmaya başladı. Basın mecralarının yaptığı bir takım haberler yazılı basında sadece bir gün durup daha sonra uçup gitse de mecraların internet ortamında yaptığı haberler ömür boyu kalıyor. Tabi bununla da kalmayıp Google ve diğer arama motorlarında üst sıralara çıkıyor. İtibar temizliği burada devreye giriyor ve online itibar temizliğinin önemi burada daha iyi anlaşılıyor.

Online itibar temizleme çalışması adından da çağrışım yaptığı gibi şahısların veya şirketlerin daha önceden yapılmış bir haberi, daha sonra aynı haberle ilişkisinin kalmaması sonucu şahıs fiili olarak suçlamadan üstüne bir şey kalmıyor ancak Google veya diğer arama motorlarında aynı haber üst sıralarda kalıyor ve kişi veya şirketin gereksiz bir itibar zedelenmesi ortaya çıkıyor. Online itibar temizleme çalışmaları bu gibi durumlarda devreye giriyor ve itibar temizliği çalışmaları uzman Google, SEO ekipleri tarafından profesyonel bir şekilde başlıyor.

İtibar temizliği yapmak ve online itibar temizliği çalışması başlatmak tabi sıradan insanların yürütebileceği bir çalışma değildir. Unutulmamalıdır ki itibar temizliği çalışması kesinlikle bir uzman tarafından yürütülmelidir.


Etiketler: itibar temizliği, online itibar temizliği, itibar temizleme,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım