YouTube İzlenme Sayısı Nasıl Artar?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 09-07-2018 17:36:08 | Kategori: Sosyal Medya

Rekor izlenme sayılarının artık hayal olmaktan çıktığı video paylaşım platformunun en büyük sorusu YouTube izlenme sayısı nasıl artar? YouTube'da izlenme sayınızı artırabilmek için izleyebileceğiniz birkaç yol var. Fakat dilerseniz ilk olarak video izlenme istatistiklerinin YouTube'da nasıl kaydedildiğini inceleyelim.

YouTube, İzlenme Sayısını Nasıl Sayıyor?

Bir videonun kaç kez izlendiğini gösteren YouTube video izlenme sayıları, videoların popülaritesini belirleyen en önemli ölçüttür. YouTube bu yüzden bilgisayar programları ile gerçekleştirilen izlenmelerin değil "gerçek kullanıcı" izlenmelerinin istatistiğine önem veriyor. Siz bir video yayınladığınız zaman ilk birkaç saatte sadece bu platformun sisteminin geçerli kabul ettiği izlenme sayıları gösteriliyor.

Uygun olarak kabul edilen niteliklere sahip izlenmelerin sayılması ile, video izlenme sayıları güncelleniyor. Bu konuda videonun popülerliği, izlenme oranı gibi unsurlar gerçek izlenme sayısının belirlenme zamanını değiştirebiliyor. Bilinen şu ki; YouTube, izlenme rakamlarını yakından takip ediyor ve sık sık güncelliyor.

YouTube'un video izleme algoritmasını kısaca özetleyelim:

Bir izlenmeyi, kullanıcının videoyu 30 saniye ve üzeri izlemesi durumunda kabul ediyor. Her 300 görüntülemede bir, izlenme sayısı dondurularak görüntülemelerin "gerçek" olup olmadığı kontrol ediliyor.

Peki, videolarınızın YouTube'da daha fazla izlenme alması için ne yapmanız gerekiyor?

Şüphesiz, kaliteli bir kanalınız olması gerekiyor. Bunun için atmanız gereken adımlar şunlar:

1. Kanalınızın iyi bir ismi olmalı

İyi bir isim derken, sadece yaratıcı veya göze güzel gelen bir isimden bahsetmiyoruz. Kanalınızın içeriklerini ve işleyişini özetleyen, net bir isim olmalı.

2. Açıklamalar

Kanalınızın ne hakkında olduğunu, sizin ne yaptığınızı net bir biçimde açıklama kısmına yazmanız gerekiyor. Hatta Türkçe açıklamanın yanı sıra İngilizce açıklama yazmanızda da fayda var.

3. Manşet Videosu

Kanalınızı yeni keşfedecek ziyaretçilerin ilgisini çekmesi adına kaliteli, kısa ve vurucu bir videoyu kanalınızda sabitleyebilirsiniz.

4. Görsellik

Arka plan ve kanal görselinizin boyutlarının uygun, görselliğinin güzel ve net olması çok önemlidir. Unutmayın ki, kimse amatör görünen kanalları takip etmek istemez.

5. Ne Kadar Subscriber, O Kadar İzlenme!

Takipçi sayınızın çok olması, videolarınızın daha çok görüntülenmesi anlamına gelir. İlk etapta kanalınıza abone çekmek için, başka kanallarda yorumcu olmanız hatta başka kanalları takip etmeniz gerekiyor.

6. Sosyal Medya

Kuvvetli bir sosyal medya ağı kurabilirseniz, takipçilerinizi videolarınızı izlemeye yönlendirebilirsiniz. İyi bir sosyal medya yönetimi gerçekleştirmeniz hâlinde her platformdaki hesaplarınız birbirini destekleyecektir.


Etiketler: youtube izlenme , sosyal medya yönetimi, youtube başlamadan önce ne yapılır?,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım