Whatsapp “Süreli Mesaj” Özelliğini Duyurdu!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 13-11-2020 13:24:34 | Kategori: Sosyal Medya

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Dünya üzerinden en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, “Süreli Mesaj” özelliğini kullanıma sundu. Altyapıyı kullanma özelliğinden sonra gelen süreli mesaj yeniliği uzun zamandır teknoloji meraklıları tarafından bekleniyordu. Yakın zamanda uygulaması güncel olan bütün kullanıcılarda aktif olacak olan özellik için firma şu açıklamayı yaptı;

“Süreli mesajlar özelliğini etkinleştirerek WhatsApp üzerinden süreli mesaj gönderebilirsiniz. Bu özellik etkinleştirildiğinde, bireysel sohbette ya da grup sohbetinde gönderilen yeni mesajlar yedi gün sonra kaybolur. Yaptığınız en güncel seçim sohbetteki tüm mesajlar için geçerli olur. Bu ayar, sohbette daha önce gönderdiğiniz veya aldığınız mesajları etkilemez. Bireysel sohbetlerde, her iki kullanıcı da süreli mesajları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Grup sohbetlerinde, süreli mesajlar yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.”

Nasıl Çalışacak?

Firma, süreli mesaj özelliğinin nasıl çalışacağını madde madde şu şekilde açıkladı;

* Bir kullanıcı yedi günlük süre içinde WhatsApp’ı açmazsa mesaj kaybolur. Ancak WhatsApp açılana kadar mesajın ön izlemesi bildirimlerde görünmeye devam edebilir.

* Bir mesajı cevapladığınızda, cevaplanan mesaj alıntılanır. Süreli bir mesajı cevapladığınızda, alıntılanan metin yedi gün sonra da sohbette kalmaya devam edebilir.

* Süreli mesajların devre dışı olduğu bir sohbete iletilen süreli mesajlar, iletildikleri sohbetten kaybolmazlar.

* Kullanıcılar mesaj kaybolmadan önce yedekleme oluştururlarsa süreli mesaj yedeklemeye dâhil edilir. Süreli mesajlar, kullanıcılar yedeklemeyi geri yüklediğinde silinir.

Özelliği Herkese Karşı Kullanmayın Uyarısı!

Whatsapp, son olarak bu özelliği sadece güvendiğiniz kişilere karşı kullanmamızı tavsiye etti. Bunun sebebini de aşağıdaki görülen birkaç örnekle açıkladı.

-Bir süreli mesajı kaybolmadan önce iletebilir veya ekran görüntüsünü alarak kaydedebilir.

-Süreli mesaj kaybolmadan önce süreli mesajın içeriğini kopyalayıp kaydedebilir.

-Süreli mesaj kaybolmadan önce kamera ya da başka bir cihaz kullanarak süreli mesajın fotoğrafını çekebilir.

Yapılan detaylı açıklamalar sayesinde firma, yayınladığı yeni özelliği net ve anlaşılır biçimde kullanıcılarının deneyimine sunmuş oldu.


Etiketler: , , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım