Whatsapp'a Reklam Geliyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 24-05-2019 17:47:26 | Kategori: Sosyal Medya

Geçtiğimiz aylarda bizim de haberleştirdiğimiz Whatsapp'ın reklam almaya başlayacak oluşuyla ilgili yeni gelişmeler var!

Sistemin nasıl çalışacağı konusunda soru işaretleri hâlâ sürerken, Whatsapp yıllık pazarlama stratejileri çerçevesinde reklam planlamasını düşünenleri haklı çıkarttı. Reklamlar hakkında ilk aşamada Whatsapp'ın durum sekmesinde görüntüleneceğine dair içerikler bulunuyor. Alışılan durum paylaşımları gibi reklam içerikleri ekranı tamamen kaplayacak. Durum paylaşan kişi hanesinde ise Whatsapp'a reklamveren kişinin ismi bulunacak. Reklam görüntülendiğinde ise durum sayfası üste sürüklenerek ürün hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilecek.

Whatsapp Business uygulaması, Whatsapp reklamlarının devreye girmesiyle kullanım oranı bazında artış göstereceğe benziyor. Sistem üzerinden gösterilecek reklamlar, reklamveren kuruluşun Whatsapp Business profiline yönlendirilecek bağlantılar ile kullanılabilecek. Önümüzdeki yıl, durum güncellemesinin haricinde reklam modellerinin geliştirilebileceği iddiaları ile Whatsapp'ta ciddi revizyonların yaşanacağı öngörülüyor.


Etiketler: ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım