Microsoft Seeing AI Türkçe Desteğine Kavuştu!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 17-09-2020 13:00:00 | Kategori: Sosyal Medya

Microsoft’un birkaç yıl önce piyasaya sürmüş olduğu uygulaması “Microsoft Seeing AI” Türkçe desteği ile artık Türkiye’de. Kullanıcılar IOS destekli cep telefonlarında bulunan Apple Store’dan uygulamaya ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabiliyor. Peki bu uygulama hangi amaca hizmet ediyor, ne işe yarıyor? Bunlara kısaca değinelim.

Microsoft Seeing AI görme engelli bireyler için özel olarak geliştirmiş yapay zeka destekli bir uygulama. Uygulama sahip olduğu özellikler sayesinde görme engelleri bireyler için adeta bir yardımcı görev görüyor ve günlük hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Bu uygulama sayesinde, bireyler çevrelerindeki tüm görsel ögeleri ses yoluyla algılama imkanına kavuşuyorlar. Uygulama metinleri okuyabildiği gibi alışveriş yapma konusunda da büyük bir destek görevi görüyor. 

Uygulama çevresinde görüntülediği diğer insanlar ilgili (cinsiyet, yaş vb.) tahminlerde bulunabiliyor. Bunun yanı sıra görme engelli bireyin cep telefonunda bulunan resimlerden bireyin tanımış olduğu kişileri de kolaylıkla algılayabiliyor. Uygulama sahip olduğu çeşitli özellikler ile görme engelli bireylerin hayata olan bağını güçlendiriyor.


Etiketler: microsoft seeing ai, yapay zeka, görme engelli bireyler,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım