Messenger ve DM Birleşti!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 08-10-2020 10:23:48 | Kategori: Sosyal Medya

Facebook, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir yazısında

Instagram ve Messenger mesajlarının birleştirildiğini duyurdu.

Bunun birlikte Facebook’un mesajlaşma uygulamasına on yeni özellik daha eklendi.

Kullanıma sunulan yeni güncelleme ile Instagram DM sembolü Messenger ikonuna entegre olurken, Instagram kullanıcıları Messenger mesajlarını da Instagram üzerinden yönetmiş olacak.

Yeni tasarım güncellemeleri de kullanıcıların hizmetine açılırken bu yeni özellikler sayesinde sohbetinize arka plan renklerini ve favori emojilerinizi kısa yollara ekleyebileceksiniz. Bunun yanında ‘‘Vanish Mode’’ ile mesajların görüldükten sonra ya da sohbeti kapattığınızda ekrandan silinmesini de sağlarken Selfie Stickers ile Boomerang özelliğinde çıkartmalar oluşturup paylaşabilirsiniz.

Animatif mesaj efektleri ile de gönderdiğiniz mesajlara birbirinden farklı görsel efektler ekleyebilirsiniz. Platformlar arası geçişte herhangi bir sorun ile karşılaşmadan her iki uygulama üzerindeki iletişimlerinizi sürdürebileceksiniz.

Arkadaşlarınızla hem görüntülü hem mesajlaşma hem de arama yolu ile rahatça iletişime geçebilirsiniz. Messenger ve Instagram mesajlaşmaları üzerinden gerçekleşen görüntülü aramalarda, arkadaşlarınızla birlikte TV dizilerini, filmleri, Facebook Watch ve IGTV’deki videolu içerikleri beraber izleyebileceksiniz. Ayrıca yakın zamanda Reels de bu listeye dahil olacak.

Tıpkı WhatsApp’taki gibi mesajları doğrudan yanıtlama özelliği de sunan Messenger, sizlere kimin mesaj gönderebileceğini belirleyebilmenizi de sağlıyor. Bu özellik ile size doğrudan mesaj atma yetkisini dilediğiniz kullanıcılara tanımlayabilir ya da size ulaşmasını istemediğiniz kişileri belirleyebilirsiniz. Instagram ve Messenger sohbetlerinde, bir sohbetin tamamını ya da bir mesajı dahi şikâyet edebileceksiniz.


Etiketler: google, facebook, dm, facebook messenger,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım