Facebook'tan Hikayelere Yenilik Geliyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 17-01-2019 14:56:00 | Kategori: Sosyal Medya

Sosyal medyanın en yüksek ölçekli platformlarından Facebook, "Hikâye" (Story) özelliğine minik bir yenilik katmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların, önümüzdeki dönemde Facebook'ta paylaşacakları hikâyelere etkinliklerini de ekleyebilecekleri ifade edildi.

Facebook'un Hikâye bölümü Instagram'daki kadar etkin kullanılmasa da, kısa sürede belirli bir kitleyi yakalamıştı. Facebook'tan yapılan açıklamaya göre ilerleyen günlerde kullanıcılar düzenlenen etkinlikleri hikâyeler üzerinden de paylaşabilecek.

Android ve iOS cihazlarında kullanılabilecek olan bu özelliği ilk olarak ABD, Meksika ve Brezilya'daki kullanıcılar test edecek; sonrasında kademeli olarak tüm dünyada aktifleştirilecek. 

Bu yeni özellik ile kullanıcılar etkinliklerini paylaşabilecek ve bu etkinliğe katılan kullanıcılar ise durum güncellemelerini bu hikâyeler içinde gerçekleştirebilecek!

Geçtiğimiz aylarda Facebook, yaptığı başka bir açıklamada Story'de reklam uygulamasına başladığını duyurmuştu. Bu konuyla ilgili haberimizi de buradan okuyabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra Facebook Reklamları konusunda desteğe ihtiyacınız olması hâlinde, Sare Medya size çok yakın!


Etiketler: ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım