Facebook Hikâyeleri Reklam Uygulaması Başlıyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 01-10-2018 10:34:34 | Kategori: Sosyal Medya

Kaydedildikten 24 saat sonra kaybolması özelliğiyle kısa sürede fenomen hâline gelen ve başta Instagram olmak üzere profile sabitlenmesi benzeri özelliklerle çeşitlendirilen "Hikâyeler" / "Stories" fasilitelerinin özelliklerine bir yenisi daha ekleniyor ve Facebook hikâyeleri reklam uygulaması başlıyor!

Bilindiği üzere, bir süredir Instagram Reklamları kapsamında Story reklamları verilebilmekteydi. Günde 300 milyondan fazla insanın kullandığı Facebook Hikâyeler ve Messenger Hikâyeler de bu reklam girişimlerine kayıtsız kalamadı. Nitekim, yapılan incelemeler doğrultusunda kullanıcıların % 68'inin üç platformda da düzenli olarak Story paylaşımı yaptığı, % 63'ünün ise ilerleyen dönemde daha sık paylaşım yapmayı düşündüğü ortaya çıktı.

Şimdilik test aşamasında olan Facebook Hikâyeleri Reklam Uygulaması, olumlu sonuçlar almaya başladı bile. iHeartRadio, KFC ve Kettle Chips gibi firmaların Facebook Story vasıtasıyla düzenledikleri reklam kampanyaları, marka yükselişinde olumlu etkiler yarattı. 

Önümüzdeki günlerde ülkemizde de kullanıma sunulması yüksek ihtimal dâhilinde olan Facebook Hikâyeleri Reklam Uygulamasının yanı sıra Facebook Reklamları konusunda desteğe ihtiyacınız olması hâlinde, Sare Medya size çok yakın!


Etiketler: facebook Marketplace, facebook hikayeli reklam, facebook reklam,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım