Clubhouse’da İçerik Üreticileri Para Kazanabilecek

Yazar: Sare Medya | Tarih: 21-04-2021 10:49:17 | Kategori: Sosyal Medya

Clubhouse, kullanıcıların favori içerik üreticilerine ve konuşmacılarına para göndermelerini sağlayacak ilk doğrudan ödeme sürecini başlattı.

Geçtiğimiz günlerde Creator Fırst adlı hızlandırma programını duyuran Clubhouse  şimdi de kullanıcıların favori içerik üreticilerine ve konuşmacılarına para göndermelerini sağlayacak doğrudan ödeme sürecini başlattı.

Yapılan açıklama ile, ödeme işlemi için kullanıcıların profillerine girerek ve ekranın altındaki "Para Gönder" butonuna dokunarak içerik üreticilere para aktarmak mümkün hale getirildi. Kullanıcılar bu işlem ile herhangi bir ödemenin yüzde 100'ünü içerik üreticisine aktarabilecek. Ancak kişilerin süreci kolaylaştırmak için bir kredi veya banka kartını Clubhouse'a kaydetmeleri gerekiyor.

Ödeme esnasında ödemenin yüzde 100'ünün içerik üreticiye gideceği; parayı gönderen kişiden ayrıca, doğrudan ödeme konusunda iş birliği yapılan Stripe'e gidecek küçük bir kart işlem ücreti de alınacağı belirtiliyor. Clubhouse'un başlangıç aşamasında hiçbir ücret almayacağı da yapılan açıklama içerisinde yer alıyor.


Etiketler: Sosyal Medya, clubhouse, içerik üretici,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım