Google Search Console'a Yeni Özellik!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 22-08-2019 17:45:42 | Kategori: Genel

Google Search Console, yeni özelliği ile kullanıcıları buluşturdu! Yeni resim arama verileri sayesinde etkileşime giren resimler için veri takibi artık çok kolay olacak.

AMP sayfalarında gözüken, Google'ın AMP sayfalarına dönük yeni "ziyarete git" kısmı ile etkileşim sağlanan resimler için veri takibi gerçekleştirilebilecek. Bu yeni özellik ile arama yapan kullanıcılar için görüntünün yer aldığı sayfalara kolay erişim imkânı sunuluyor.

"Google Resimler" bölümünde arama yapıldığı zaman tarayıcı penceresi yukarı kaydırıldığı takdirde görsel kaynağının sayfası tam görüntülenebiliyor. "Ziyaret etmek için kaydırın" kısmı ise yandaki gibi görülmekte.

Arama verileri ise Google Search Console'da "Resim Sonuçlarında AMP" sekmesinde yer alacak. Arama Görünümü aracılığıyla, performans raporu üzerinden erişim sağlanabilecek. Performance ve ardından Search Appearance menüsüne giriş yaptıktan sonra bu bilgilere erişebilirsiniz!

Üstelik yeni özellikten faydalanabilmek için web sitenizde AMP bulunması ve Google Search Console'unuzun doğrulanmış olması yeterli!


Etiketler: ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım