Facebook’ta Özel Profil Oluşturma Mümkün Olacak

Yazar: Sare Medya | Tarih: 29-06-2018 18:30:41 | Kategori: Genel

Dünyanın en büyük Sosyal Medya ağı Facebook’ta artık ihtiyaçlarda değişiyor. Günümüzde herkesin isteyeceği özelliklerden biri de şüphesiz özel bir profil sayfasının olması. Facebook bu özel profiller için çalışmalara başladı. Peki nedir bu özel profil?

Facebook’ta hepimizin kendimizi özgür hissedeceği ve özellikle siyaset, futbol gibi alanlarda rahatça paylaşımlarda bulunabileceği fikri kulağa oldukça hoş geliyor. Şu an ki yapıda Facebook’ta bu tip paylaşımların kimi zaman tereddütte kalınarak yapıldığını hepimiz biliyoruz. Bu bakımdan Facebook bu durumu fark etmiş olacak ki Özel Profil alanında çalışmalarını yapmaya başlamış durumda.

İnsanların kendilerini daha özgür hissedeceği ikinci profil sayfaları ile beraber artık insanlar özgürce diledikleri içerikleri paylaşabilecek. Tüm platformlarda kullanılabilir duruma getirmeye çalışan Facebook şu an için sınırlı sayıdaki Android kullanıcılarına özel profil sayfası oluşturma yetkilerini tanımladı.

Özel profil sayfası yapı itibariyle belirli kullanıcıların erişebildiği Google Plus’taki çevreler özelliğine de benzediğini belirtmeliyiz. Paylaşımlarınızı belirli arkadaşlarınıza açabildiğiniz bu sistem birçok kullanıcının istediği özelliklerin başında geliyor.

Günümüzde sosyal medya gibi insanların birbirilerini rahatlıkla görebildiği ve dünyalarını keşfedebildiği bu dünyada bu tarz geliştirmelerin olması son derece önemli. Çünkü tahammül düzeyinin azaldığı bu zamanlarda kırıcı olmadan paylaşımlarımızı yapabilmemiz zorlu bir görev halini alıyor.


Etiketler: , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım