Apple 5G Dünyasına Resmen Giriş Yaptı!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 14-10-2020 16:38:46 | Kategori: Genel

Apple dün akşam saatlerinde Apple Campus’ten yayınlamış olduğu lansmanı ile yeni telefon ailesini tüm dünyaya tanıttı. Temelde iPhone 12 ismi altında tanıtılan cihazlar farklı seçenekler ile karşımıza çıkıyor. Mobil cihazlarında üst seviye bir deneyim yaşamak isteyenler için iPhone 12 Pro/ iPhone 12 Pro Max cihazlarını tanıtan Apple, bunun yanında bütçe dostu ama yine de güçlü diğer iki cihazını (iPhone 12/iPhone 12 Mini) sergiledi. Cihazlar güçlü A14 çipi ve şık tasarımları ile herkesi büyülerken, asıl olarak bir özelliği ile ön plana çıktı. O da Apple tarafında bir ilk olan 5G teknolojisiydi. 

Daha önce Samsung, Huawei gibi akıllı cihaz liderleri 5G destekli cihazlarını dünyaya tanıtmıştı. Apple’ın buna karşı yapacağı hamle büyük merak konusuydu. Dün akşamki lansmanında tanıtmış olduğu tüm yeni cihazlarında 5G teknolijisine yer veren Apple, 5G dünyasına resmen giriş yapmış oldu. 5G teknolojisi üzerinde uzun süren araştırmalar ve çalışmalar yaptığını açıklayan Apple, rakiplerinden kat kat daha iyi bir deneyim sunacağını iddaa ediyor. 

iPhone 12 ailesinin ön sipariş dönemi yakın zamanda başlıyor. Yaptığı lansmandan sonra herkesin beklentisini yüksek oranda artıran Apple’ın yeni telefonları ile elde edeceği başarıyı zamanla göreceğiz. Geçen zamanla birlikte 5G teknolojisini en iyi kullanan cihaz da ortaya çıkacak.


Etiketler: , , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım