Instagram Guides İle Yazılarınız Daha Dikkat Çekici!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 15-09-2020 10:00:48 | Kategori: Sosyal Medya

Instagram, ilk aktif hale geldiği dönem belirli hesapların kullanılmasına izin verdiği Instagram Guides sekmesini yakın zamanda tüm hesaplara entegre etmeye hazırlanıyor.

İçine bulunduğumuz pandemi sebebi ile ruhsal sağlık, alınması gereken önlemler ve bu gibi çeşitli konuları ele alarak toplum sağlığı adına hizmet veren Instagram Guides, dijital rehber olarak hayatımızda yer edinecek.

Bu özellik sayesinde kişiler web siteleri ve bloglarını buradan oluşturabilecek.

 

Guides ile neler yapılabilir?

Instagram’ın bu özelliği sayesinde belirli bir konu başlığı adı altında içerik üreticileri profillerinde bulunan fotoğraf ve videoları bir araya getirerek değinmek istediği konuya dair öneri ve yorumları birleştirerek daha doygun bir içerik oluşturmayı hedefliyor.

Bu tarz içerikleri oluşturan kişiler aynı zamanda başka ınfluencerların içeriklerini de Guides sekmesinin ilgili öğesine ekleyebiliyor.

Ürün ve gezi rehberi gibi çeşitli konu başlıkları adı altında içerik oluşturmanızı sağlayan bu sekme ile Instagram, kullanıcılarının kendi profilleri üzerinde yoğunlaşmalarını sağlayarak platformun kitlesini artırmayı hedeflediğini söyleyebiliriz.


Etiketler: , , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım