Instagram'dan Uyarılar Geliyor

Yazar: Sare Medya | Tarih: 04-07-2018 16:39:39 | Kategori: Sosyal Medya

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, Facebook tarafından satın alındığından bu yana pek çok geliştirme aşaması geçirdi. Son gelen özellik ise, sosyal medya bağımlılığınızı test edebileceğiniz türden. Zira Instagram, harcadığınız süreyi gözlerinizin önüne seriyor. Bu güncelleme sonrasında birkaç gündür Instagram'da "Kendini kaptırdın! Haber kaynağına son 2 günde paylaşılan tüm yeni içerikleri gördün" duyurusuyla karşılaşmış olabilirsiniz.

Bu uyarı, 48 saatlik süre boyunca paylaşılan tüm içerikleri görüntüleyen iOS ve Android kullanıcılarında görüntülenebiliyor. Bu da, doğal olarak, "Yeni bir şey var mı?" sorusuyla sayfanın en altına kadar gidilmesine engel olacak.

"Rahatsız Etme!" Geliyor

Facebook ve Instagram, yakın dönemde 30 dakika, 1 saat, 2 saat, 8 saat, bir gün ve tekrar açılana dek olmak üzere altı farklı zaman seçeneğiyle bildirimlerin gizlenmesi özelliğini getirecek.

Teknoloji devlerinin, teknoloji bağımlılığı ile savaşı bu kadarla da kalmıyor. Pek yakında, kullanıcıların kendilerine günlük kullanım kotası koymasını sağlayacak düzenlemeler yayına alınacak. Nitekim bunu ilk olarak Apple gündeme getirmiş, iOS 12 ile uygulamalara dönük "zaman limiti" özelliğini yayına alacağını duyurmuştu.

Bakalım bütün bu adımlar, sosyal medyadaki içeriklerin niteliğini artırabilecek mi?


Etiketler: Instagram reklam, instagram, sosyal medya yönetimi,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım