Hepsiburada 2022 Kasım Ayı E-Ticaret Verileri

Yazar: Sare Medya | Tarih: 09-12-2022 10:29:42 | Kategori: Sosyal Medya

Hepsiburada 2022 Kasım Ayı E-Ticaret Verileri

Hepsiburada alışveriş sitesinin kuruluş hikayesinin temeli 1998 yılında Hanzade Doğan Boyner vizyonu ile atılmıştır. 2001 yılında ise ‘’Hepsiburada’’ markası ile Doğan Online bünyesinde kurulmuştur. “İstediğin her şey ayağına gelsin!” sloganıyla hayatına başlayan e-ticaret sitesi Hepsiburada, hayatımızda büyük ve önemli bir yere sahip olmayı başardı.

Hepsiburada, Türkiye’de E-Ticaret, teknoloji ve internet sektöründe faaliyet gösteren birçok firmaya rol model olmuştur. Hepsiburada Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden biridir. Hepsiburada kurulduğu ilk yıllarda sattığı ürünleri kendi deposundan gönderirken, zamanla mağaza açtığı bir pazaryeri haline gelmiştir. Hepsiburada kullanıcılar için olabildiğince alışverişi kolaylaştırmayı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlamıştır. Hepsiburada 2011, 2012 ve 2013 yıllarında ‘’Türkiye’nin en sevilen markası’’ seçilirken, 2013 yılında aynı zamanda ‘’Yılın E-Ticaret sitesi’’ seçilmeye layık görülmüştür.

Türkiye’deki başarısını globale de taşımayı amaçlayan Hepsiburada “Hepsiglobal” markası ile platformunda kayıtlı olan firmaların ürünlerini e-ihracat ile dünya pazarları ile buluşturup, milyonlarca yeni müşteri ile buluşmalarını da sağlıyor. Zengin ürün yelpazesiyle kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Hepsiburada daha fazla çeşitli ürün ve daha iyi müşteri deneyimi çerçevesinde yeni yatırım ve iş birlikleri yaparak kullanıcılarına daha iyi bir alışveriş deneyimi sunma çabası içerisindedir. Özellikle 2019 yılında dünyayı saran Covid-19 salgını ile insanların, pandemi süresince evden alışveriş yapmaya alışması ve online alışverişin son yıllarda oldukça popüler olması ile birlikte E-Ticaret siteleri büyük bir önem taşımaya başladı.

Hepsiburada kullanıcılarına verdiği önem ve aşıladığı güven ile birlikte şu an vazgeçilmez bir E-Ticaret sitesi konumuna ulaşmıştır. Hepsiburada, 1 Kasım- 28 Kasım tarihleri arasında 200 binden fazla kampanya yaparak sipariş sayısını geçen yıla kıyasla 1,7 kat artırdı. Platform üzerinde 2022 yılı boyunca toplam 207 bin kampanya düzenlendi. Kasım indirimleri süresince Hepsiburada üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar 907 milyon TL tasarruf etmiş oldu. E-ticaret sitesi hepsiburada 2022 Kasım ayına ait verilerini yayınladı. Ürün, kategori ve satış rakamlarından oluşan verileri sizler için derledik.

Hepsiburada Kasım Ayı En Çok Satan Kategoriler;

- Temel tüketim ve gıda
- Sağlık ve güzellik
- Züccaciye

Hepsiburada Kasım Ayı En Çok Satan Ürünler;

- 5 milyon rulo tuvalet kağıdı
- Giyim kategorisinde ay ortalamasının 3 katı satış
- En çok satan telefon İphone 11
- En çok satan kozmetik ürünü yaşlanma karşıtı bakım kremi
- 50 bin Airfryer

 

Sipariş edilen ürün adedi: 30 milyon

Sipariş edilen ürün sayısı: 1.7 kat artış (2021 yılına oranla)

En çok satış yapan iller: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Gaziantep

Sipariş ve ciro rekoru olan gün: 11 Kasım

En yoğun saatler: 20.00 – 23.00

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

- Öncelikle bir iş fikri bulup, yapacağınız işe karar verin.
- İş modelinize karar verin.
- Hedef kitlenizi belirleyin.
- Markanızı belirleyin ve markanıza uygun bir domain satın alın.
- Marka adınıza karar verin.
- İlgi çekici, akılda yer eden bir logo tasarlayın.
- Özgün ve markanıza uygun bir alan adı satın alın.
- E-Ticaret için şirketinizi kurun.
- Satacağınız ürün ya da hizmeti belirleyin.
- Tedarikçi ile anlaşın.
- E-Ticaret alt yapısı seçin.
- Sitenize ürünlerinizi yükleyin.
- Kullanacağınız ödeme yöntemlerini seçin.
- Kargo, sanal pos ve lojistik anlaşmanızı yapın.
- Güçlü bir marka stratejisi oluşturun.
- Pazaryerlerine entegre olun.
- Dijital Pazarlama kampanyalarınızı başlatın.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım