Facebook Messenger Önemli Bir Yeniliği Hayata Geçirdi

Yazar: Sare Medya | Tarih: 15-02-2019 16:17:48 | Kategori: Sosyal Medya

Facebook Messenger, son dönemde WhatsApp'ın ardından Instagram'ın da DM özellikleriyle de yarışamaz bir hâle gelince; çareyi iki platformda da olup Messenger'da olmayan bir özelliği hayata geçirmekte buldu.

Bilindiği üzere hem WhatsApp'da hem de Instagram'da atılan mesajların geri çekilmesi ve haliyle de tamamen silinmesi, hiç atılmamış gibi yapılması mümkün. Yapılan açıklama ile, Facebook Messenger'da artık sonradan pişman olunacak mesajlar veya diğer tüm mesajlar geri çekilebilecek. "Herkes İçin Kaldır" olarak nitelendirilen bu özellik, Facebook Messenger'da kullanıma sunuldu.

Tabii, bu özelliğin bazı şartları var. Facebook Messenger üzerinden gönderilen bir mesaj, 10 dakikalık süre içinde üzerine dokunularak "Senin İçin Kaldır" veya "Herkes İçin Kaldır" seçeneklerinden birisi seçilerek silinebiliyor. Diğer platformlarda da olduğu gibi, mesajı attığınız kullanıcı sizin o mesajı kaldırdığınıza dair bir ileti görebilecek. Bu kadar güzel gelişmenin yanında bir de üzücü bir haber verelim: Bu özellik, eskiye dönük kullanılamayacak. Ancak ne olursa olsun, diğer platformların daha fazla gerisinde kalmamak adına Facebook Messenger'ın yaptığı bu hamle uzun vadede olumlu etkiler yaratacağa benziyor.


Etiketler: , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım