Google Mobil Aramalarında Açılış Hızına Dikkat Edecek

Yazar: Sare Medya | Tarih: 29-06-2018 18:25:23 | Kategori: Genel

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google geçtiğimiz Haziran ayında aldığı kararla beraber artık mobil arama motorunda sitelerin açılış hızlarına göre sonuçların listeleneceğini açıkladı.

Günümüzde hız çok önemli bir kriter. Masaüstü aramalarında bu kavramın önemi artık günümüz şartlarında hem web sitesi sahipleri hem de kullanıcılar tarafından anlaşılmış durumda. SEO vb.çalışmalarda herkes web sitesinin masaüstü açılışında hızın öneminin farkında. Fakat mobil arama motoru kısmında bu önem masaüstü kadar değildi. Ta ki Google’ın aldığı karar neticesinde artık mobil açılış hızı arama sıralamasında oldukça önemli bir hal aldı. Hızlı açılan mobil siteyi üst sıralarda gösterecek olan Google, daha yavaş siteleri ise aşağıdalar da gösterecek.

 

Google’ın “Hız Güncellemesi” adını verdiği bu yeni güncelleme ile beraber mobil web sitesi hızı da önemli bir kriter halini aldı. Sitelerinizin daha hızlı açılmasını sağlayacak araçlarda Google tarafından geliştiricilere sunulmuş durumda. Lighthouse, PageSpeed Insights ve Chrome User Experience Report gibi araçlar ile mobil web sitenizin hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacak geliştirmeleri yapabileceksiniz.

Günümüz şartlarında artık teknolojinin, donanımların, yazılımların ve internet bağlantılarının hızlandığı bir dönemde mobil web sitelerine Google’ın el atması gayet doğal. Bu bakımdan gelen güncelleme ile artık daha hızlı olan web sitelerini Google mobil arama motorlarında üst sıralarda göreceğiz.


Etiketler: , , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım