GMail'de

Yazar: Sare Medya | Tarih: 28-09-2018 14:21:26 | Kategori: Sosyal Medya

E-Mail marketing handikaplarından birisi, e-postalarınızın "spam" klasörüne düşmesi. Diğer handikap ise, günden güne kullanıcı sayısı artan GMail'in "Birincil" klasörüne değil de "Tanıtımlar" klasörüne düşmek olsa gerek. GMail'de birincil e-posta olmak için bazı basit ipuçlarına ihtiyacınız var.

1. Sabırlı Olun

İşiniz, zamana yayılarak sabırla yürütülmesi gereken bir konuya odaklanıyor. Bu yüzden defalarca çalışma yapmalı ve sabırlı olmalısınız.

2. Belirleyici Değil Fakat Önemli

E-postadaki text ve html dengesi, e-posta filtrelenmesinde doğrudan belirleyici değil. Fakat önemli. Bu yüzden dengeyi doğru kurmanız gerekiyor.

3. E-Postada Resim

E-Postada yer alan resimler, filtrelenmede net belirgin bir kıstas değil. Tabii, belli bir orana dek...

4. Üslup Önemli

Sanki bir dostunuza mesaj yolluyormuş gibi bir üslup kullanın. Hitabetiniz, kullandığınız kelimeler ve e-postadaki imza sizi "Tanıtımlar" klasörüne hızlıca atabilir. Şaşırtıcı ama evet; GMail bu mesaj algoritmasını algılıyor.

5. Call To Action?

Üslup demişken, "Call to Action" yaklaşım uygulamayın. Hepimiz, gündelik hayatta "Fırsatı Yakala", "Şimdi Tıkla" gibi cümlelerin kullanılmadığını biliyoruz.

6. Banner'a Gerek Var mı?

E-posta tasarımlarınız web sitesi izlenimi uyandırmamalı. Header, banner benzeri grafik ögelerinin yerine olabildiğince düz yazı formatı kullanın.

7. İdeal Sayı 'Bir'

E-postanızda yer alan link sayısını alabildiğine azaltın. 1'den fazla olmaması, işinizi kolaylaştırır.

8. Adresim Belli

Gönderici adresi, cevap yazılabilecek bir adres olsun. Zira GMail, insanların etkileşimde bulundukları adresleri tanımlıyor ve onlara "Birincil" sekmesinde yer veriyor.


Etiketler: gmail reklam verme, gmail reklamları, gsp reklam,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım