Netflix'te Reklam Destekli Abonelik Modeli Dönemi

Yazar: Sare Medya | Tarih: 16-08-2022 13:13:40 | Kategori: Sosyal Medya

Netflix’te Reklam Destekli Abonelik Modeli Dönemi

Netflix, reklam destekli abonelik modeli için Microsoft ile iş birliği yaptı.

Netflix, yıllar boyunca reklam destekli bir platform olmadı ve şirket, 2020 yılında reklamsız yayın yapmaya devam edeceğini söylemişti.

Kısa bir süre önce şirketin CEO'su Reed Hastings, yıllarca reklamlara direndikten sonra Netflix’in artık reklamlarla daha düşük fiyatlı katmanlar sunmaya açık olduğunu belirtmişti. Bu haber, daha sonra Netflix'in eş CEO'su Ted Sarandos tarafından doğrulanmıştı. Şimdi ise Netflix'in reklam destekli abonelik modeli için Microsoft ile iş birliği yaptığı ortaya çıktı. Netflix, Microsoft'un, daha ucuz seçeneği sunarak global reklam teknolojisi ve satış ortağı olacağını söylüyor.

Netflix'in yeni abonelik modelinin ne zaman tanıtılacağı şu an için belli değil. Bu konuda resmi bir tarih açıklanmamasına rağmen, söz konusu modelin 2022'nin sonuna kadar müşterilere sunulacağı söyleniyor. 

25 yıllık tarihinde hiçbir zaman reklamlara izin vermemiş bir şirket olan Netflix için yeni abonelik planları büyük bir değişiklik. Ancak genel duruma baktığımızda bizleri çok da şaşırtmıyor ve bunun nedeni Netflix'in son çeyrekte 200 bin abone kaybetmiş olması. Benzer bir şekilde Disney de reklamlı abonelik modeli üzerinde çalışıyor. 


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım