Sosyal Medya ile Kriz Yönetimi

Yazar: Sare Medya | Tarih: 30-03-2020 14:39:36 | Kategori: Sosyal Medya

Sosyal medya yönetimi, markanızın veya tüzel kişiliğinizin internette var olmasını sağlayacak bir hizmettir. Sizi ve/veya markanızı online mecralarda doğru temsil eden bir sosyal medya yönetim hizmeti ile periyodik paylaşımlar ve düzenli içerik üretimi elde edebilir ve her şeyden önemlisi potansiyel müşterilerinizle mevcut hizmetlerinizi buluşturacak bir yolu inşa edebilirsiniz. Facebook, Instagram, Twitter, Youtube ve Snapchat başta olmak üzere neredeyse bütün sosyal medya platformlarının dinamikleri birbirinden farklı olmakla birlikte bu mecralardaki kitlelerin beklentileri ise mecradan mecraya değişim göstermektedir. Sizin, mevcut işiniz ve hayatınızın rutin akışı sırasında hangi mecrada neyin değiştiğine hâkim olmak gibi bir lüksünüz pek tabi ki bulunmamaktadır. Bu yüzden sosyal medya yönetim hizmeti son yıllarda pek çok markanın talepte bulunduğu dijital işler arasında başta gelmektedir.

Ancak sosyal medya yönetiminde her zaman durgun sularda yönetim olmaz. Zaman zaman krizler, atlatılması güç mevzularla da karşılaşılabilir. Bu gibi durumlara karşı her marka için ayrı tasarlanmış "kriz yönetimi" yaklaşımları da sosyal medya yönetim hizmeti kapsamında yer almalıdır. Size veya markanızın hizmetlerine dönük iftiralardan, gerçekte yaşanmış talihsiz durumlara değin her şey bu kriz yönetimi kapsamında ele alınmalıdır. Unutmayın ki, kriz yaşanmaya başladığı an sosyal medya yönetimi hizmeti almaya başlamanız, eğer işinin gerçek ehli bir ajans ile çalışmıyorsanız krizin önünü kesmekte geç kalmanız anlamına gelmektedir. Ancak uzun zamandır çalıştığınız bir dijital ajans ile, sosyal medyada kriz dönemiyle karşı karşıya kalırsanız markanızı nasıl temsil etmesi gerektiğini, sizin hangi üslubu tercih edeceğinizi neredeyse sizden daha iyi bildiğini, müşteri memnuniyetini bu kriz atmosferine rağmen sağlayabileceğini görebilirsiniz.

Her markanın ve her tüzel kişinin başına zaman zaman gelebilen kriz dönemlerine karşı önleminizi şimdi almak için siz de sosyal medya yönetimi hizmetine dair bilgi edinebilirsiniz.


Etiketler: sosyal medya, Sosyal Medya, sosyal medya yönetimi,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım