Instagram, Web Sürümü için Yeni Hikaye Tasarımını Test Ediyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 08-01-2021 18:30:33 | Kategori: Sosyal Medya

Yeni özellikleri ardı ardına kullanıcılarına sunan Instagram, mobil uygulamanın web sürümü için hikayeler tasarımını test etmeye başladı.
Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, mobil uygulamasında yer alan pek çok özelliği web sürümüne de dahil etmek için çalışmalar yaparken, bugünlerde web sürümü için hikayeler tasarımını test ettiğini öğrenildi.
Sosyal medya uygulamasının web sürümünde bulunan hikayelere tıkladığınız zaman, koyu gri bir arka plan eşliğinde hikayeleri görüntüleyebiliyorsunuz. Instagram’ın web sürümüne gelecek yeni tasarım özelliğindeyse, ortada ana içerik olan hikayenin kalmaya devam edeceği ve kullanıcıların hikayenin sağında ve solunda yer alacak önceki ve sonraki hikayeleri de görüntüleyebilecekleri konuşuluyor. Bu şekilde Instagram, yeni tasarımla birlikte web ekranının tamamını kullanmayı planlıyor.
Şirket, sosyal medya uygulamasının web sürümü için sunacağı yeni hikayeler tasarımının testlerine başlarken, yeni özelliği şimdilik belirli bir kullanıcının erişimine sunuyor. Kullanıcıların bu yeni tasarıma dair olumlu geri dönüş ve yorumlarda bulunması halinde yeni özellik, tüm Instagram kullanıcılarının beğenisine sunulacağı ya da yayına alınma öncesinde birkaç iyileştirme çalışmasının yapılacağı belirtiliyor.
Test aşamasında bulunan hikaye tasarımının Instagram tarafından ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.


Etiketler:

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım