Instagram Hikayeler Formatı Güncelleniyor!

Yazar: Sare Medya | Tarih: 10-02-2021 14:20:50 | Kategori: Sosyal Medya

Şimdiye kadar yatay olarak hareket eden Instagram ‘’Hikayeler’’ özelliği; örnek olarak tasarlanan dikey hikayeler ile aynı TikTok’taki gibi akışta dikey olarak hareket edecek.
Günümüz gençliğinin aktif olarak kullandığı popüler bir uygulama olan TikTok’un hızla büyümesinin ardından, Instagram Tiktok benzeri tasarımlarını hayata geçirmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde TikTok uygulamasının bir benzer özelliği olan ‘’Reels’’i tüm kullanıcıları ile paylaşan Instagram, şimdi de hikayeleri TikTok’un dikey formatı olarak güncelliyor. Gönderiler arası geçişte ve basarak durdurma gibi süreçlerde yatay olarak hareket eden özellik;  bundan sonra dikey olarak hareket edecek. Kısaca; bir içerikten diğerine geçerken tıpkı TikTok akışında olduğu gibi, görseller de aşağıdan yukarıya doğru hareket edecek. 
Dikey feed ile instagram, kullanım açısında çok daha pratik. Facebook’un ‘’Haber Kaynağı’’ ve YouTube’un ana sayfa düzeni bunları kanıtlar nitelikte. Hikayeler düzeninde hayata geçen bu yeni özellik, içeriklerin öne çıkarılma düzenini de değiştirebilir. Çünkü, TikTok’un feed akışının bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri de içeriklere odaklanması. Instagram Reels özelliği popülerliğini korusa da, yeni ve geliştirici özellikler ile de bunu devam ettirmeye çalışıyor.


Etiketler:

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım