Instagram İşletme Hesabı Sayısı Yükselişte

Yazar: Sare Medya | Tarih: 29-06-2018 18:56:20 | Kategori: Genel

Son günlerin en popüler sosyal medya ağı şüphesiz Instagram. Instagram'ın bundan bir buçuk yıl önce devreye soktuğu işletme hesabı ciddi oranda kullanılıyor ve ziyaretçi çekiyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada işletme hesaplarının popülerliğinin ve büyümesinin ne denli iyi durumda olduğunu bizlerin gözleri önüne seriyor. Gelin rakamlara bir göz atalım.

Temmuz 2016 tarihinde Instagram tarafından yapılan açıklamada Instagram'da yer alan işletme hesaplarının 15 milyon gibi bir rakam olduğu kamuoyu ile paylaşılmıştı. Dün yapılan açıklamada ise işletme hesaplarının sayısı 25 milyonu geçmiş durumda.

Reklam veren rakamlarını ise geçtiğimiz Eylül ayında açıklayan Instagram şu an için 2 milyondan fazla reklam veren sahip. Fakat görünen o ki gelecek dönemde bu rakamların çokça üzerine çıkacak bir potansiyel Instagram'da bulunuyor. Gelelim işletme hesaplarıyla ilgili yapılan diğer açıklamalara. Sistem içerisinde yer alan işletme hesaplarını günlük olarak ortalama 200 milyon aktif kullanıcı ziyaret ediyor.

Instagram işletme hesaplarının bir buçuk yıl önce hizmete girdiğini düşünürsek 25 milyon rakamı gerçekten iyi bir sayı. Özellikle işletmelerin Instagram içerisinde hashtaglerden, hikayelerden ve reklam modellerinden yararlanarak hedef kitlelerine ulaşması Facebook'a göre oldukça kolay ve daha kullanışlı. Aynı zamanda Instagram kullanıcıları uygulama içerisindeyken takip etmediği birçok işletmenin hesabını aktif olarak gün içerisinde sürekli ziyaret ediyor. Bu durumda işletme hesaplarına ilerleyen dönemlerde ziyaretçilerin nereden geldiği, ne kadar vakit geçirdiği gibi çeşitli raporların hazırlanması ve işletme sayfasının yöneticilerine sunulması oldukça güçlü bir olasılık.


Etiketler: , , ,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım