Twitter Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 04-06-2020 01:11:28 | Kategori: T

Twitter Nedir?Sosyal medya mecraları, yıllar içinde pek çok farklı alanda eleminasyona maruz kalarak kâh gözden düşmüş kâh bot hesapların akınına uğramıştır. Bu mecralardan, günümüzde hâlâ ayakta kalabilen ender platformlar arasında gösterilen Twitter nedir?

Mavi bir kuş ikonuyla özdeşleşen, mini blog niteliği taşıyan Twitter gün ışığına çıktığı ilk dönemde sadece 140 karakter yazımına müsaade ediyordu. Günümüzde ise, artan kullanıcılarının ve reklamverenlerinin talebiyle bu rakam artık 280'e ulaşmış durumda. Video ve fotoğraf da yüklenebilen Twitter, bir kullanıcı adı alarak ve bir profil fotoğrafı yükleyerek iki dakika içinde kullanmaya başlayabileceğiniz, basit bir arayüzü ve milyonlara varan kullanıcısı olan bir sosyal medya platformudur.

Pek çok ünlünün ve meşhur simanın orijinal hesaplarını mavi tick olarak nitelendirilen, 'Verified' onayıyla kullanıcılarına özel kişilerle iletişim kurabilme imkânı tanıyan Twitter; 2006 yılından bu yana kullanılagelen, en eski sosyal medya mecralarından birisidir.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım