Guerilla Marketing Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 19-03-2020 17:58:10 | Kategori: G

Guerilla Marketing, Türkçe karşılığı ile "Gerilla Pazarlama", bir pazarlama tekniği olup düşük maliyet ile yüksek kâr prensibine dayalı çalışan bir tarza sahiptir.

Geleneksel pazarlama anlayışında geçerli olan pek çok faktör, Guerilla Marketing ilkelerinde geçerlilik taşımamaktadır. Paranın değil, hayal gücünün ön planda olduğu bu pazarlama tekniğinde potansiyel tüketicilerle onların hiç beklemediği bir anda karşılaşmak temel düstur olarak görülür. Akılda kalıcılık, dolayısıyla marka bilinirliği asıl hedef olmaktadır. 

Vietnam Savaşı'ndaki gerillaların taktiklerinden esinlenilerek 1960'lı yıllarda reklamcılığın gelişmekte olduğu Amerikan sektöründe ilk kez boy gösteren Guerilla Marketing hizmete, mala, teklife olan ilgiyi maksimize ederken harcanan kaynağı ve masrafı minimalize etmeyi şiar edinmiştir. Dikkati başka yöne çekerek ortaya konulan bu pazarlama metodu; değişik, şaşırtıcı, orijinal ve eğlendirici politikalar ile küçük bir bütçeyle her sektöre uyarlanabilecek senaryolar üzerinde çalışarak gerçekleştirilebilmektedir.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

HİZMETLERİMİZSARE MEDYA
Genellikle yarım saat içerisinde yanıt verir.

SARE MEDYA
Merhaba 👋,

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almaya ne dersiniz?
09:00
×
Whatsapp Chat