Ethereum Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 04-01-2021 14:29:06 | Kategori: E

Ethereum, genel olarak bir alt coin statüsünde görülse de aslında blockcahin teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan yenilikçi bir kripto para sistemidir. Kısaca güç kaynağı olan Ether (ETH) kripto para birimini alan bir Kripto İşletim Sistemidir.

Buradaki amaç ise Bitcoin’inde içerisinde bulunduğu blockcahin üzerinden kullanıcıların bu sistem aracılığıyla yeni yazılımlarını oluşturmalarını sağlamaktır.


Bu sistem ile amaçlanan, kişisel verileriniz gibi üçüncü kişiler tarafından depolanmasını veya farklı amaçlar ile kullanılmasını engellemektir. Günümüzde neredeyse internet üzerinden yaptığımız tüm işlemler ile verilerimiz data bankalarınca kayıt altına alınıyor. Bu bilgilerin hangi amaçlarla kullanılacağına da dataları satın alan kişiler belirliyor.
Ethereum sayesinde ise dijital ayak izinizin bıraktığı veriler tamamen dağınık ve anonim bir şekilde birçok farklı cihaz üzerinde saklanır. Bu şekilde bilgilerinize erişim imkansız bir hale gelir ve interneti merkezsiz bir platforma çevirir. 
Bu merkezsiz platforma dahil olacak yazılımların üretilebilmesi için Ethereum, Ether Kripto Para Birimini bir yönüyle yakıt olarak kullanmak gerekmektedir.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım