DV360 Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 24-03-2020 01:29:58 | Kategori: D

DV360, eski ismi DoubleClick Bid Manager olan reklam yönetim aracıdır. Programatik reklamcılığın bir unsuru arasında yer alan, Demand Side Platform araçları arasında yer alan DV360; Google Marketing Platform aracılığıyla kullanıcılara sunulmaktadır.

Tam açılımı "Display & Video 360" olan DV360; Google'ın yapay zeka çalışmaları ile desteklenmekte olup reklam planlamasında kullanıcı reaksiyonundan yaşanılan mahalleye varana değin pek çok farklı metriğin hedeflemeye dâhil edilmesini sağlamaktadır.

DV360 ile kampanya planlanabilir, reklam görselleri tasarlanıp yayınlanabilir, kitle verileri düzenlenip uygulanabilir, envanter bulunup satın alınabilir ve kampanyalar ölçülüp raporlanabilir. Bütün bu işlemlerin, tek bir araç vasıtasıyla gerçekleştirilmesi imkânını sunan DV360 ile Google ADS'de yer almayan üçüncü taraf kitlesiyle demografi, konuya dayalı ve ilgi alanına odaklı hedefleme yapılabilmektedir. Belirli bir ürün yahut hizmetle ilgilenen kullanıcılar da DV360 ile aranıp bulunabilmektedir.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım