CRO Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 14-03-2019 10:14:51 | Kategori: C

"Conversion Rate Optimization" teriminin bir kısaltması olan CRO, Türkçe karşılığı "Dönüşüm Oranı Optimizasyonu" şeklinde ifade edilebilecek bir reklam terimidir.

Pazarlama stratejilerinde satışa dönük hamleler yapma konusunda reklam optimizasyonunu gerçekleştirebileceğiniz bir parametre olan CRO, kullanıcıların hedeflediğiniz hareketliliği sağlama oranını ölçümler. Yani, istediğiniz işlemi (satış, call to action vs.) gerçekleştirmekte olan potansiyel müşterilerinizi tespit eder. Başarılı dönüşümü elde etmek için, size gereken bilgileri CRO sayesinde elde edersiniz.

Başarılı dönüşüm, kampanyaya göre farklılık gösterir. Reklama tıklayan kullanıcının web sitesinden ürün alması, üyelik kaydını gerçekleştirmesi ya da tamamlanmamış talep formu gibi farklı karşılıkları olan bir tabirdir.

Başarılı bir dijital pazarlamacı ise, CRO ile A/B Testi arasındaki ilişkiyi bilir; bu iki parametreyi birbirini destekleyecek şekilde kullanır... Zira CRO üzerinde tek başına ilerlemek her zaman mantıklı ve çözüm odaklı sonuçlar elde etmenizi sağlamaz. A/B Testi ile farklı senaryoları deneyip, en ideal kampanyaya yaklaşabilirsiniz.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Dijital Medya ve Sosyal Medya Ajansı

HİZMETLERİMİZSare Medya