BİP Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 25-01-2021 14:05:15 | Kategori: B

BİP Nedir?BİP, Turkcell tarafından geliştirilmiş bir mesaj uygulamasıdır. Bu uygulama ayrıca yakın zamanda WhatsApp’ın büyük rakiplerinden biri oldu

Tüm operatörler tarafından kullanılabilen bu uygulama ‘’ En İnovatif Uygulama’’ ödülünü kazandı. BİP, kullanıcılarına hızlı ve güvenli mesajlaşma, kaliteli sesli veya görüntülü konuşma hizmeti de veriyor. Bu uygulama ile kullanıcılar kaybolan mesaj, caps yaratma, mesajlaşma, grup mesajlaşması, konum paylaşma, oyunlar ve para transferleri gibi özellikler rahatça kullanabiliyor. Ayrıca uygulamanın çeviri özelliği de bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar farklı bir dile mensup birisiyle görüşme sağlarken anında çeviri yapabiliyor. BİP, Play Store, App Store ve AppGallery’de diğer mesajlaşma uygulamaları gibi ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Turkcell kendi aboneleri için mesaj, video, fotoğraf, ses kaydı gönderimleri internet kotalarından düşmemektedir. Diğer gönderimler ise kullanıcıların paketleri var ise internet paketlerinden, yoksa normal mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir, başka operatörler için ise, uygulama içerisinde gerçekleştirilen aramalar, kullanıcıların varsa ses paketlerinden yok ise operatörün ses tarifesi üzerinden gerçekleşmektedir.


Uygulama içinde uçtan uca şifreleme güvenliği bulunuyor. Uygulamaya bağlı sunucularda mesajlarınızı yedeklemek özelliği açık ise, mesajlarınız şifreli olarak saklanmaktadır. Yedekleme özelliği kapalı olan kullanıcılar için mesajlar sadece iletilmek üzere süreli ve şifreli şekilde saklanmaktadır. Ayrıca mobil cihaz ile sunucular arasındaki bütün iletişim SSL üzerinden şifreli ve güvenli bir şekilde taşınmaktadır.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım