Advergame Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 13-02-2019 17:48:31 | Kategori: A

Dijital reklamcılığın farklı bir boyutu olan Advergame; web ve benzzeri iletişim kanallarına dönük hazırlanmış olan 'reklam' niteliği taşıyan bilgisayar oyunlarının adıdır. Kurgulanmış olan oyunun içine markanın imajının, vermek istediği mesajların yerleştirildiği pazarlama tarzıdır. 

Pazarlama niteliği taşıyan mesajların, marka bilinirliğini artırmaya dönük olarak interaktif yolla kullanıcıya ulaşmasını hedefleyen Advergame; klasik ve konvansiyonel pazarlama yollarından çok farklıdır. Zira bu reklam modelinde tüketicilerin marka ile pozitif bağ kurması sağlanır. Kullanıcının marka ile birebir ilişki kurabilmesi, oyunla markayı bağdaştırması ve buna benzer pek çok olumlu etkisi sayesinde markanın akılda kalıcılığı artar.

Maliyet açısından markalara büyük kolaylık da sunan Advergame; eğlendirme, bilgilendirme ve ödüllendirme yollarıyla kullanıcının markalarla duygusal bağ kurmasına da yol açar. İdeal bir Advergame 6-60 dakika bandında yer almalıdır. Yapılan araştırmalara göre bilgisayar oyunlarında reklam kullanılması, markaların tercih edilebilirliğini % 60 oranda artırmaktadır. 


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım