WhatsApp’tan İşletim Sistemleri Arası Aktarım Özelliği

Yazar: Sare Medya | Tarih: 02-09-2021 10:33:20 | Kategori: Sosyal Medya

WhatsApp kullanıcılarının farklı işletim sistemleri arası veri aktarımı yapamıyor olmasına çareyi yine Whatsapp buldu.  

Görsel, dosya, sesli mesaj, video ve konuşma geçmişi “Lightning USB C” kablo aracılığıyla aktarılabilecek. IOS ve Android arasında üçüncü parti yazılımlar olmadan doğrudan veri aktarımı yapılamıyordu. Bulut depolama üzerinden sadece konuşma geçmişi aktarılabiliyordu. İlerleyen haftalarda gelmesi beklenen yenilik, bulut depolama sistemlerinden bağımsız bir şekilde uygulama içerisinden, kayıpsız ve doğrudan aktarım yapılmasına imkânı sağlanacak. Kablo ile transfer yapılacağı için buluta depoladığınız kayıtlarınız yerine, o anki mevcut kaydınız aktarılacağı için tekrar yedekleme yapmanız gerekmeyecek.

Bu özellik Samsung’un Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3 tanıtımları sırasında Iphone’dan Samsung’a geçiş yapmak isteyenlere bir fırsat olarak duyuruldu. Deneme için öncelikle Samsung’un yeni katlanır modellerine, ardından Android 10 işletim sistemine sahip tüm cihazlara getirilmesi planlanıyor.

Buna ek olarak; kaybolan mesaj, sesli mesajları hızlandırarak dinleme, kaybolan grup mesajları gibi özelliklerin üzerine bu yeniliği de kattı. WhatsApp geliştiricileri bu tarz çalışmalarıyla kullanıcılarının istek ve ihtiyaçlarına yönelik yenilikler planladığını gösteriyor.


Etiketler:

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım