Twitter'da Takipçiler Siliniyor mu?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 19-11-2018 14:22:51 | Kategori: Sosyal Medya

Twitter’ın patronu olan Jack Dorsey, Twitter'daki takip mekanizmasına dair çok ilginç açıklamalarda bulundu. Dorsey'in açıklamaları, başta fenomenler olmak üzere tüm Twitter kullanıcılarını ilgilendiriyor.

Dorsey,Twitter’ın mantıklı sohbetlerin yapıldığı bir alan olduğunu ve kullanıcıların takipçi sayılarına ön plana almanın pek önem vermemeleri gerektiğini ifade etti. Açıklamaları arasında en dikkat çekici nokta ise takipçi sayıları ile ilgili. Twitter kullanıcılarının takipçi sayılarına gereğinden fazla önemsediğine değinen Dorsey, 12 yıl öncesi ile günümüzü kıyasladı.

12 yıl önce, takipçi sayılarının gerçekten önemli olduğunu vurgulayan Twitter'ın patronu günümüzde bu rakamların bir öneminin kalmaması gerektiğini düşünüyor. Twitter'ın fikirlerin çarpıştığı bir platform olmasını istediğini belirten Dorsey'e göre Twitter takipçi sayısı üzerinden değil de yürütülen muhabbetler üzerinden ilerleyip büyümesi gereken bir platfrm.

Dorsey'in bu açıklamaları, takipçi sayılarının gözükmediği bir alternatif tasarım üzerinde çalıştığı şeklinde yorumlandı. Twitter'ın patronunun bu söylemleri boşuna değil; zira insanların takipçi sayıları ölçütünde ilerlettikleri sanal zorbalıklar internetin gündemini kaplayan bir konu hâline geldi. Bu tarz platformların yalan haberlere karşı verdikleri mücadeleler göz önüne alındığında Jack Dorsey'in çıkışı haksız sayılmaz.

Siz ne düşünüyorsunuz?


Etiketler: sosyal medya yönetimi, twitter,

- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Dijital Medya ve Sosyal Medya Ajansı

HİZMETLERİMİZSizi Arayalım