Instagram'da Video Nasıl İndirilir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 27-10-2022 18:27:07 | Kategori: Sosyal Medya

cc uygulamasının bilinmeyen bazı yönleri bulunur ve kullanıcıları tarafından araştırılır. Instagram’da video nasıl indirilir sorusu da kullanıcılar tarafından sıkça sorulan sorulardan birisidir. Kullanıcılar videolar çekip instagram uygulamasına yüklerler. Gün içerisinde kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılan bu uygulamada kullanıcıları bu çekilen videolar ile karşılaşmaktadır ve keyifle izlemektedir. Hatta kullanıcılar videoların bazılarını izlemekle kalmak istemiyor ve kendi telefonuna indirmek, kendi profillerinde paylaşmak istiyor. Fotoğrafları indirmek daha kolay fakat videoları indirmek zaman daha çok merak edilen bir konu haline gelmiştir. İnstagram uygulaması üzerinden video indirmek için izlenecek bazı adımlar vardır:

1. Kullanıcılar telefonlarından instagram uygulamasını açar.

2. Ardından kullanıcılar izlemiş ve beğenmiş oldukları videonun üzerine gelerek videonun sağ üst köşesinde yer alan 3 noktaya tıklanır.

3. Sağ üst köşeye tıkladıktan sonra URL bağlantısı kopyalanır.

4. Ardından tarayıcı açılır ve instagramın video indirme sekmesi yazıldıgında çıkan link yapıştırma özelliğine tıklanır ve kopyalanılan URL bağlantısı bu link yerine yapıştırılır. Ok seçeneğine tıklanır.

5. Video işleme yapıldıktan sonra aşağıda görünecektir ve indir seçeneğine tıklandığında kullanıcıların telefonlarına veyahut bilgisayarlarına inecektir.

İnstagram’dan Bilgisayarınıza Fotoğraf veya Video İndirmek

İnstagram kullanıcıları gün geçtikçe beğendikleri fotoğrafları veya videoları indirmek ve kendi telefonlarında da görmek isterler. Instagramdan bilgisayarınıza fotoğraf veya video indirmek isterseniz kullanıcıların bazı yolları izlemesi gereklidir. Kullanıcılar genellikle araştırdıklarında ınstagramda fotoğraf kaydetme özelliğinin olmadığını görürler. İnstagram uygulamasında doğrudan bir fotoğraf indirme özelliği olmasa da bazı alternatif yollar izlenerek kullanıcılar beğendikleri fotoğrafları ve videoları indirebilirler. Bu alternatif yollar şunlardır:

● Kullanıcılar öncelikle bilgisayarlarından instagram uygulamasını açar. Kaydetmek istedikleri fotoğrafı seçer ve ardından yukarıdaki üç dikey noktasına tıklar.

● Ardından bağlantıyı kopyalarlar.

● Kullanıcılar için bazı web siteleri bu alternatif yolu sunmuştur. İnternet tarayıcısından araştırarak bu web sitelerindeki instagram fotoğraflarını kaydet sayfasına gidip bu bağlantıyı kutucuğa yapıştırırlar.

● Görünen fotoğraflar kullanıcılar tarafından indirme butonuna tıklanarak indirilir.

Instagram üzerinden bilgisayarına video indirmek isteyen kullanıcılar ise öncelikle videonun URL’sini kopyalarlar. Ardından bir tarayıcı açarlar ve indirmek istedikleri videoya tekrar dönerler. Bazı uygulamalar instagramdan video indirme özelliğini kullanıcılara sunar. Kullanıcılar kopyaladıkları URL’yi bu kullanmak istedikleri herhangi bir uygulamaya yapıştırırlar. Uygulamanın indir özelliğinden yararlanarak bilgisayarlarına indirirler.

Iphone’unuza Fotoğraf veya Video İndirmek

İnstagram uygulaması kullanıcıları günler geçtikçe artmasına rağmen video indirme özelliğini Android veya Iphone’a açık hale getirmiyor. İnstagram kullanan insanlar fotoğrafları veya videoları arşivleyebiliyorlar fakat telefonlarına indirme seçeneğine sahip olmuyorlar. Kullanıcılar çok beğendikleri videoları indirmek için instagram içeriklerine uyum sağlayan bazı uygulamaları web tarayıcısından indirirler. Iphone’unuza fotoğraf veya video indirmek isterseniz bazı yolları izlemeniz gerekecektir. Iphone kullanan kullanıcılar internet tarayıcılarından kendilerine uygun olan instagram fotoğraf veya video indirme seçeneklerini kullanarak kendilerine uygun olan uygulamayı indirirler. Bu uygulamalardan herhangi birisini telefonlarına indirirler. Android ve bilgisayarda olduğu gibi indirilmek istenen videonun veya fotoğrafın sağ üst köşesine tıklanır ve videonun / fotoğrafın URL’si kopyalanır. Kullanıcılar indirdikleri uygulamanın link verme adresine beğendikleri fotoğrafın veya videonun URL’sini yapıştırırlar. Ardından karşılarına çıkacak olan indir butonuna tıklarlar ve artık istedikleri videolar ya da fotoğraflar kullanıcıların telefonunda bulunur. İnstagram uygulamalarını indirmek en çözüm üretici seçenektir fakat unutulmamalıdır ki çoğu uygulama kullanıcılardan abonelik talep eder. Bunu yapmak istemeyen kullanıcılar ek olarak videonun sayfasındaki bağlantıyı kopyaladıktan sonra web tarayıcısına yapıştırırlar. Iphone, Ipad gibi teknolojik aletleri olan kullanıcılar ise ayrıca bu indirdikleri videoları sese dönüştürebilirler.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım