Growth Hacking Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 25-03-2020 14:27:41 | Kategori: G

Growth Marketing ile sıklıkla karıştırılabilen bir dijital pazarlama terimi olan Growth Hacking nedir? Bu soru, iki terimin de temel ayrımını ortaya koyacak bir yaklaşımdır. Growth Hacking, her ne kadar isminde yer alan 'hacking' kelimesinden ötürü etik dışı bir izlenim uyandırsa da özünde sistemsel bir açığın, marka lehine kullanılması prensibini barındırır.

Etik sınırlar içerisinde, bir müşteriyi 'en ucuza' elde etme yaklaşımı dijital medya terimlerinden Growth Hacking ile ifade edilir.

Bilhassa startup statüsündeki, bütçe anlamında ciddi bir kısıtlaması / imkânsızlığı olan işletmelerin tercih ettiği bu yöntemde çeşitli etik ve ahlaki kaygılar gözetilmezse işin renginin değişeceğini söylemekte fayda var. Temel anlamda bir işletmenin büyümesindeki engellerin tespit edilmesi ve bu engellerin inovatif çözümler ile giderilmesine Growth Hacking adı verilir.

Bu kapsamda dijital medyada görülen en iyi Growth Hacking örneğinin, Craiglist üzerinden kendi üye sayısını artırabilen airbnb'ye ait olduğu uzmanlarca da kabul edilmiş bir gerçekliktir.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Dijital Medya ve Sosyal Medya Ajansı

HİZMETLERİMİZSare Medya