Bookmark Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 25-10-2018 10:18:17 | Kategori: B

İnternetteki web siteleri günden güne çoğalıyor. Haliyle, en çok kullanılan sitelerin isimlerini bile akılda tutmak bazen güçleşebiliyor. Tek tıklama yöntemi ile, bu sorun çözüme kavuşturuluyor. Sık kullanılan sitelerin "sık kullanılanlar listesi" veya "favori" olarak tarayıcıda kaydedilmesi bir Bookmark olarak kabul edilir. Kaydedilen URL, satır tarayıcıda Bookmark biçiminde kaydolurken; tek bir tık ile bu adrese giriş imkânı sunulur.

Google, Bookmark'ı ayrı bir menü olarak gösterir; eklenen linkleri bu menüde sıralar. Sık Kullanılanlar veya Favorilerim ismiyle de bu liste bulunabilir.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Bookmark Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 26-03-2019 17:24:22 | Kategori: B

İnternet, her geçen gün binlerce yeni sitenin bünyesine dâhil olduğu devasa bir okyanus hâlini aldı. Üstelik tekil kullanıcıların her gün keşfettikleri yeni siteler de cabası... Hepsini akılda tutmak doğal olarak çok zor. Peki bu işlemi kolaylaştıran bir unsur olan Bookmark nedir? 

URL'leri yazmaya gerek kalmadan tek bir tıklama ile sık ziyaret ettiğiniz veya sonra tekrar ziyaret edebileceğinizi düşündüğünüz web sitelerini web tarayıcınıza kaydetmenizi sağlayan servisin ismi Bookmark'tır. 

İnternet tarayıcınızda, kaydettiğiniz URL'leri barındıran Bookmark ayrı bir menü olarak gözükür; eklediğiniz linkler de bu menüde listelenir. Her yeni Bookmark'ta, listeye yeni bir satır eklenir.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Sizi Arayalım