Influencer Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 29-07-2019 11:13:53 | Kategori: I

Sosyal medya ile orta hâlli derecede alakadar olan herkesin bile bir kez olsun duyacağı Influencer nedir? Son günlerde bilhassa markalar ile yaptıkları işbirlikleri veya YouTube üzerinden kazandıkları ücretler ile gündeme gelen bu kişiler kimdir? Influencer kime denir?

Influencer olarak tanımlanan kişiler; sosyal medya veya diğer dijital pazarlama kanalları aracılığıyla bir ürün veya bir servis hakkındaki deneyimlerini takipçileriyle paylaşarak tanıtım ve pazarlama gerçekleştiren, dolayısıyla ellerindeki kitleyi etkileme veya yönlendirme kabiliyeti taşıyan kişi, kişiler veya gruplardır.

Günümüzde "viral" olarak adlandırabileceğimiz pek çok dijital reklam kampanyasının altında Influencer olarak tanımladığımız bu kişilerin imzası vardır. Pek çok Influencer profesyonel bir danışman/menajer ile veya ajans çatısı altında çalışır.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

Influencer Nedir?

Yazar: Sare Medya | Tarih: 13-06-2020 22:33:14 | Kategori: I

Sosyal medyanın son dönemlerdeki artış gösteren popüler terimleri arasında yer alan Influencer nedir? Influencer kime denir?

Sahip olduğu sosyal medya profilleri ve dijital kanallar aracılığıyla bir ürün yahut servise dönük tecrübesini, yaşadıklarını takipçileriyle paylaşmak suretiyle pazarlama ve tanıtım aktivitelerine imza atan; belli bir topluluğa dönük etki ve yönlendirme gücüne sahip olan kişi, kişiler veya gruplara Influencer ismi verilir.

Ezelden beridir ünlü ve tanınmış kişilerin çeşitli markaların ürünlerine dönük tanıtım faaliyetleri yürütmesi "Influencer Marketing" ismiyle anılmakla birlikte dijital olmayan, konvansiyonel kanallarla yürütülen bu faaliyetler artık neredeyse tamamen dijitale dönmüş durumdadır. Dolayısıyla günümüzde bilgisayar oyunlarında başarı gösteren bir lise öğrencisi, muhteşem yemek tarifleri hazırlayan ev hanımı yahut gezdiği bölgelerin video ya da fotoğraflarını paylaşan bir gezgin de Influencer olabilmektedir.


- YORUM YAPIN -

Hiç Yorum Yapılmamış.

HİZMETLERİMİZSare Medya